Kolejny rok owocnej współpracy z AIESEC i Szkołą Główną Handlową
Dodane przez admin dnia 20-09-2017 12:44
Od 11 do 16 września 2017 r. Zespół Szkół w Raciążu gościł studentów z organizacji AIESEC. Jest to największa na świecie, niezależna organizacja prowadzona przez młodych ludzi, działająca w 122 krajach na poziomie lokalnym, narodowym i globalnym. Jednym z jej celów jest rozwijanie w młodych ludziach cech liderskich poprzez praktyczne doświadczenia w wymianach międzynarodowych oraz projektach wspierających ich realizację.
I tak Mariam z Gruzji, Mody z Omanu oraz Rio z Indonezji przyjechali do Polski, żeby nie tylko przybliżyć nam historię i kulturę swoich krajów, ale także motywować do nauki języka angielskiego, którego używali do komunikowania się z uczniami i nauczycielami...
Rozszerzona zawartość newsa
Przez cały tydzień prowadzili oni ciekawe zajęcia, prezentacje i warsztaty w ramach lekcji języka angielskiego.
Wolontariusze byli zakwaterowani w szkolnym internacie, gdzie pod okiem pani kierownik Ewy Michalskiej oraz nauczycieli opiekunów odpoczywali po zajęciach i zawierali nowe przyjaźnie.
Ostatniego dnia z kolei nasi uczniowie przygotowali liczne atrakcje i prezentacje dotyczące Polskiej historii, sztuki, muzyki, kuchni i atrakcji turystycznych, również tych regionalnych.
Nasza szkoła była pierwszą, którą trójka młodych ludzi odwiedziła podczas swojego sześciotygodniowego pobytu w Polsce. Życzymy im samych miłych i inspirujących chwil w dalszej podróży.
Zapraszamy do GALERII
Anna Wichowska-Szcześniewska
i Agnieszka Pelkowska