Nowy rok szkolny rozpoczęty!
Dodane przez admin dnia 04-09-2017 12:01

W dniu 4-09-2017r. o godz. 9.00 odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Po udanych wakacjach naukę w Zespole Szkół w Raciążu rozpoczyna 434 uczniów i słuchaczy. 94 z nich to uczniowie z klas pierwszych liceum, technikum i, po raz pierwszy, Branżowej Szkoły I stopnia. Witamy ich serdecznie w murach naszej szkoły!
Czy nowy rok szkolny będzie obfitował w ciekawe wydarzenia i sukcesy naszych uczniów? Poprzednie lata szkolne mogą utwierdzać w przekonaniu, że inaczej być nie może. Dobre wyniki jakie osiągają nasi uczniowie i absolwenci na egzaminie maturalnym oraz egzaminach potwierdzających kwalifikacje w zawodzie napawają optymizmem, ale jednocześnie podnoszą poprzeczkę dla młodzieży z młodszych roczników.
Początek roku szkolnego w naszej szkole, oprócz powstania zgodnie z wymogami reformy Branżowej Szkoły I Stopnia, przynosi za sobą pewne zmiany kadrowe….

Rozszerzona zawartość newsa
Po wieloletniej pracy na emeryturę odeszła p. Hanna Wyrczyńska, nauczycielka matematyki a zarazem wicedyrektor Zespołu Szkół w Raciążu. Oficjalne podziękowania złożyli p. Dyrektor Alicja Mazurowska oraz Przewodniczący Samorządu Powiatu Płońskiego p. Jan Mączewski. W imieniu nauczycieli bukiet kwiatów wręczył p. Tadeusz Orlikowski. Dziękowali również uczniowie, których reprezentowała Ola Oukal i Szymon Skierkowski
W gronie emerytów znalazła się również p. Maria Celmer, nauczycielka religii.
Szeregi kadrowe zasilili natomiast nowi nauczyciele: p. Piotr Grabowski – nauczyciel języka angielskiego, p. Paulina Wesołowska – nauczycielka biologii, p. Roman Bieńkowski – nauczyciel zajęć praktycznych. W gronie pedagogicznym witamy również księdza Wojciecha Nikodymczuka.
Ważną zmianą jest również objęcie stanowiska wicedyrektora przez p. Dorotę Rubinkowską, której życzymy wszelkich sukcesów!
Zapraszamy do galerii!