Welcome to London
Dodane przez admin dnia 28-02-2019 18:25
W dniach 18-23 lutego 25 uczniów naszej szkoły wybrało się na wycieczkę do Londynu, zorganizowaną przez panie Annę Wichowską-Szcześniewską oraz Annę Leszczyńską. Nie była to tylko zwykła wycieczka, a warsztaty językowe. Co to oznacza?
Nie byliśmy zakwaterowani w hotelu, ale mieszkaliśmy u rodzin brytyjskich i przy każdej sposobności musieliśmy używać angielskiego tak na serio - w prawdziwej komunikacji, co nie było łatwe. Jednak była to świetna okazja do próby własnych umiejętności językowych i szlifowania języka, jak i nawiązaniu nowych znajomości. Podczas pobytu w angielskiej stolicy zobaczyliśmy również wiele zabytków i dowiedzieliśmy się o ich historii. Byliśmy w takich miejscach jak ....

Rozszerzona zawartość newsa
... Galeria Brytyjska, Modern Tate, Tower Bridge, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Nauki, których same budynki okazały się dziełami architektury. Z London Eye podziwialiśmy panoramę Londynu, która z ponad 130 m Wyglądała nieziemsko.
Nie gorszy był rejs po Tamizie, gdzie oprócz widoków posłuchaliśmy paru ciekawostek na temat miasta. Wymienione miejsca i wiele innych z naszych przygód możecie zobaczyć w naszej galerii.

A co sami uczestnicy sądzą o wyjeździe? Przeczytajcie sami!

Wiktoria Wasiak:
"Wycieczka do Londynu była bardzo ciekawą przygodą, z pewnością kiedyś tam wrócę.
Bardzo podobała mi się organizacja całej wycieczki i możliwość spędzenia czasu z brytyjską rodziną.
Bardzo mi się podobało, że mogliśmy porozumiewać się tylko po angielsku, nie było to łatwe zadanie Ale myślę że każdy z nas sobie z tym poradził.
Dodatkową atrakcją był fakt że po mieście nie poruszaliśmy się tylko autobusem którym przyjechaliśmy, ale możliwość skorzystania z tamtejszych środków transportu jak np. metro, autobusy miejskie czy pociągi☺️.
W Anglii mieliśmy okazję poznać wielu ciekawych ludzi."

Ola Oukal:
"Języka angielskiego uczę się od bardzo dawna. Oglądając filmy czy też chodząc na lekcje, brytyjski akcent budził we mnie zachwyt.
Na szczęście dostałam szansę, aby pojechać do Londynu i uczestniczyć w bezpośrednim dialogu z Brytyjczykami i móc poznać to cudowne multikulturowe miasto,
o którym słyszę już od tylu lat. Przez te kilka dni mogłam zwiedzić najistotniejsze punkty w stolicy i dzielić się wrażeniami z nowo poznanymi,
ale jakże fascynującymi ludźmi! Nawet jazda innym pasem ruchu była dosyć interesująca! Bo praktyka jest najlepszym nauczycielem!"

Gabrysia Arent:
"Na wycieczce do Anglii miałam okazję zwiedzić Londyn. Bardzo mi się podobało, ponieważ dużo zobaczyłam i dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy.
Poznałam jedną z rodzin brytyjskich. Dowiedziałam się jak żyją, co jedzą, gdzie pracują etc.
Byli bardzo sympatyczni. W mieście czułam się dobrze i bezpiecznie. Poza tym pojechałam tam ze świetną grupą i za to im dziękuję! Wycieczkę uważam za udaną i trzeba to powtórzyć!"


Natalia Mikołajewska:
"Mi bardzo się podobało. Nie sądziłam, że sobie poradzę z językiem a jednak udało się. Bardzo mi się też podobało zwiedzanie i poznawanie miejsc,
które znałam tylko ze zdjęć lub filmów.
Nie żałuję, że pojechałam i miło spędziłam czas, ponieważ i towarzystwo było super."


Anna Wichowska-Szcześniewska:
"Dla mnie wyjazd był inspiracją do poszerzania wiedzy o Anglii oraz do nauki języka angielskiego używanego przez zwykłych ludzi.
Sposób mówienia, wymowa i używane na co dzień słownictwo różnią się, od tego co możemy spotkać w podręcznikach i w załączonych do nich nagraniach.
Mogłam się też upewnić, że lata nauki języka angielskiego przydają się w praktyce. Mówię, jestem rozumiana i rozumiem to, co mówią mieszkańcy Londynu.
Jest dobrze!"


Szymon Sujkowski:
"Wycieczka bardzo mi się podobała, zwiedziłem wiele ciekawych i pięknych miejsc, polepszyłem swój angielski i polecam każdemu taką wycieczkę."

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć