100 lat minęło
Dodane przez admin dnia 11-11-2018 19:12
W miniony piątek odbyły się obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. Świętowanie rozpoczęło się o godzinie 11.11, kiedy to wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy. Później odbył się konkurs piosenki patriotycznej zorganizowany przez pana Sławomira Krzeskiego. Oprócz reprezentacji klas: 1a, 1b, 2a, 2b, 2T, 3a, 3T, 4T, swoje wokalne umiejętności zaprezentowali nauczyciele. Jury w składzie: Ewa Michalska, Elżbieta Kocięda i Piotr Czarnecki, wyłoniło zwycięzców, którymi zostali uczniowie klasy 4Te/Ti.
Następnym punktem programu było zasadzenie przed szkołą drzewka. Symboliczny świerk, który ma doczekać następnego stulecia, został z inicjatywy Pani Dyrektor Doroty Rubinkowskiej zasadzony na....
Rozszerzona zawartość newsa
.... skwerze przed oknami biblioteki.
O godzinie 12.45 nasza społeczność wraz z zaproszonymi gośćmi oraz uczniami i nauczycielami Szkoły Podstawowej w Raciążu, udała się w uroczystym orszaku do Miejskiego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji, gdzie odbyło się podsumowanie naszych działań związanych z udziałem w powiatowych obchodach jubileuszu. Program artystyczny "100 lat minęło" oraz quiz niepodległościowy z udziałem uczniów ZS i SP, mogliśmy obejrzeć dzięki pani Anecie Chyczewskiej i panu Andrzejowi Łopacie przy współudziale nauczycielek: Anety Kowalskiej, Joanny Traczyk, Agnieszki Bojanowskiej, Doroty Wawrzyniak, Anny Drozd i Alicji Miszewskiej.
W quizie zwyciężyła klasa 8 SP.

Wartym przypomnienia jest fakt, że 100-lecie świętowaliśmy już od dawna.
W marcu b.r. odbyła się wystawa pt. "Bez kobiet nie byłoby Polski". W ramach wystawy twórcy postanowili wskrzesić wielkie Polki zasłużone w walkę o niepodległość naszego kraju.
W maju zorganizowaliśmy koncert „W majowych nutach”, który odbył się przy wsparciu Miejskiego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Raciążu.
W dniu 27 października odbył się pierwszy w historii naszej szkoły Siatkarski Turniej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Raciążu połączony z prezentacją historii polskiego sportu po odzyskaniu niepodległości.
Nasza szkoła wzięła również udział w Paradzie Niepodległości organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Płońsku, w czasie której wspólnie z innymi szkołami powiatu płońskiego przeszliśmy ulicami Płońska.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział we wspólnym świętowaniu 100-lecia.

Koordynator działań, Andrzej Kowalski

Zapraszamy do galerii :)