Turniej siatkarski
Dodane przez admin dnia 29-10-2018 12:12
W minioną sobotę odbył się Turniej Siatkarski o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Raciążu.
W turnieju wzięły udział trzy drużyny: Uczniowie ZS Raciąż, Reprezentacja Gminy Siemiątkowo oraz Nauczyciele i Przyjaciele ZS Raciąż. O godzinie 9.00 Pani Dyrektor Dorota Rubinkowska otworzyła zawody, których hasłem przewodnim było „100 lat polskiego sportu”. Zawody sędziował p. Wojciech Stanowski.
Za przygotowanie imprezy osobami odpowiedzialnymi byli:
p. Andrzej Kowalski, p. Krzysztof Poczmański, p. Marta Stanowska.
Trzy mecze "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów wyłoniły zwycięzcę.
Po ciężkim boju puchar zdobyła reprezentacja ...
Rozszerzona zawartość newsa
... Nauczycieli i Przyjaciół ZS Raciąż. Drugie miejsce przypadło w udziale Reprezentacji Gminy Siemiątkowo. Trzecie miejsce na podium wywalczyli Uczniowie ZS Raciąż.
Wartym podkreślenia jest fakt, że dla reprezentacji uczniów był to pierwszy występ w tego typu zawodach i ich sportowa postawa oraz walka do ostatniego gwizdka zasługuje na wyrazy uznania.

W tym miejscu wyrażamy również podziękowanie dla Wójta Gminy Siemiątkowo, p. Piotra Kostrzewskiego, za udział w zawodach oraz współpracę, która w znaczny sposób przyczyniła się do możliwości zorganizowania zawodów w takiej formie.
Turniej siatkarski był jedną z czterech imprez zaplanowanych z okazji Powiatowych Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Mamy jednak nadzieję, że na stałe wpisze się w kalendarz imprez szkolnych.
Działaniem towarzyszącym turnieju było przygotowanie przez uczniów prezentacji na temat „Rozwój sportu po odzyskaniu niepodległości”. Prezentację będzie można obejrzeć na łamach Wirtualnej Gazetki Szkolnej.

W naszym kraju są pewne dyscypliny sportu, w których Polacy odnoszą sukcesy, ale ich popularność jest znacznie mniejsza niż np. piłki nożnej, która jest niewątpliwie dyscypliną najbardziej rozpoznawalną. Znaczące sukcesy polskich lekkoatletów, skoczków narciarskich oraz siatkarzy są niejako w cieniu dużo mniejszego sukcesu jakim był awans polskiej reprezentacji w piłce nożnej do mistrzostw świata. Co było dalej doskonale wiemy. W sumie jest to całkiem zrozumiałe, iż bardziej podkreśla się osiągnięcia ludzi mniej utalentowanych od tych, którzy talent posiadają. Większym sukcesem jest np. to, że człowiek o kulach wchodzi na Gubałówkę niż to, że człowiek w pełni sprawny wchodzi na Giewont.

Jestem zdania, aby popularyzować sport w szerszym zakresie niż tylko piłki kopanej, której poziom w skali kraju jest… niech każdy dopowie jaki. W minionych latach zbudowano wiele boisk i stadionów zapominając o tym, żeby wyposażyć je w bieżnie lekkoatletyczne. Przykładem może być chociażby Stadion Narodowy, na którym nie można rozegrać biegu na 400 m.

Wyrażam nadzieję, że polski sport będzie rozwijać się w dobrym kierunku, a sukcesy naszych sportowców, również piłkarzy, będą jeszcze większe. Mam również nadzieję, że młodzież w naszej szkole będzie rozwijała się sportowo coraz chętniej, a zwolnienia lekarskie z lekcji w-f będą rzadkością.

Andrzej Kowalski.