Od historii do współczesności czyli wyprawa do stolicy
Dodane przez admin dnia 23-10-2018 09:41
W dniu 16 października 2018 r. klasy pierwsze naszego liceum pod opieką p. Beaty Kasickiej, p. Moniki Marciniak i p. Sławomira Krzeskiego (organizatora wyjazdu) wybrały się na wycieczkę do Warszawy.
Wyjazd rozpoczął się o godz. 8:00 w trochę zimny i ponury poranek. Na nasze szczęście kochani nauczyciele zadbali o to, abyśmy mieli wygodny i ciepły przejazd autokarem. Około godziny 9:00 dotarliśmy do Kościoła Ks. Jerzego Popiełuszki. Obejrzeliśmy Świątynię oraz pomodliliśmy się za duszę patrona.
Następnie wybraliśmy się do Sejmu. Jeszcze w autokarze uczennica klasy 1 b i p. Krzeski zapoznali nas jak wygląda praca organów, czym jest Sejm oraz kto go tworzy. Goście tacy jak my, mają ...
Rozszerzona zawartość newsa
... osobne wejście, dlatego musieliśmy uzbroić się w cierpliwość. Po załatwieniu formalności, przejściu przez bramkę pirotechniczną wreszcie mogliśmy zacząć zwiedzanie. Nasza p. przewodnik pokazała nam makietę, a następnie udaliśmy się na salę posiedzeń Sejmu. Wrażenie było ogromne! Duża sala, wyściełane zieloną tkaniną krzesła, a na ich tle flaga narodowa oraz godło państwowe. Dzięki p. przewodnik wzbogaciliśmy swoją wiedzę na temat tego miejsca ubarwione różnymi ciekawostkami.
Następnym przystankiem była galeria Arkadia, gdzie podzieliliśmy się na dwie grupy. Pierwsza poszła na film Dywizjon 303, natomiast druga na 7 uczuć. Obydwa filmy były satysfakcjonujące. Po seansie mieliśmy chwilę czasu na jedzonko i zakupy. Wycieczkę zakończyliśmy na cmentarzu Powązkowskim, po którym oprowadzała nas p. przewodnik i … wiewiórka! Obejrzeliśmy groby pisarzy, żołnierzy,
sportowców, aktorów, tragicznie zmarłych w katastrofie Smoleńskiej polityków, pilotów oraz innych pracowników pokładu. Około godziny 19 zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy do Raciąża. Nadmienię, że w drodze powrotnej atmosfera była znakomita. Dziękujemy za tak fantastyczną wycieczkę! Czekamy na kolejne!

Magdalena Podlecka