Światowy Dzień Ochrony Środowiska
Dodane przez admin dnia 11-06-2018 08:20
5 czerwca obchodziliśmy Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Wszyscy jesteśmy świadomi faktu, że bez przyrody nasze życie byłoby niemożliwe, czerpiemy z niej: tlen, wodę, pożywienie, energię, surowce i materiały do produkcji wielu potrzebnych nam przedmiotów i urządzeń. A wypoczynek? Czy można wyobrazić sobie spacery, wycieczki czy też plażowanie i pływanie w otoczeniu innym niż zielone lasy i łąki, czyste plaże, jeziora i morza?
Celem Światowego Dnia Ochrony Środowiska jest pokazanie znaczenia przyrody i odpowiedzialności człowieka za jej stan. Charakter działań i inicjatyw podejmowanych w tym dniu bywa różny, ale wszystkim w sumie chodzi o to samo: o budowanie partnerstwa nie tylko wśród ludzi, ale także – a może nawet przede wszystkim – między żyjącymi na naszej planecie gatunkami. Udział w inicjatywie...
Rozszerzona zawartość newsa
... może wziąć każdy: wystarczy posprzątać okolicę, posadzić drzewa czy pojechać do szkoły lub pracy rowerem, posortować śmieci, zastanowić się, czy konieczne jest kupno nowego telefonu, czy innej rzeczy, mimo że aktualnie posiadana rzecz spełnia dobrze swoją rolę. Zatrzymaj się więc na chwilę i pomyśl, co Ty możesz zrobić dla przyrody.

Daniela Ambrochowicz.