Dzień Edukacji Narodowej 2017
Dodane przez admin dnia 13-10-2017 16:59
Dzień Edukacji Narodowej, zwany potocznie Dniem Nauczyciela, to znane polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972r. Dzień ten upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

W naszej szkole w dniu 13-10-2017r. odbyła się z tej okazji akademia, którą przygotowały p. Magdalena Chudzyńska i p. Magdalena Bylińska. Chociaż data - piątek 13-go, mogła wróżyć nieprzewidziane komplikacje, wszystko odbyło się zgodnie z planem.....

Rozszerzona zawartość newsa
W czasie akademii uczniowie kilkoma humorystycznymi scenkami zaprezentowali obrazki z życia szkoły oraz problemy z jakimi na co dzień borykają się nauczyciele. Występy uświetnili uzdolnieni muzycznie uczniowie. Kilka piosenek w ich wykonaniu wzbudziło niemały entuzjazm.
Święto nauczycieli, to również podziękowania ze strony organu prowadzącego, które przekazała p. Elżbieta Grodkiewicz - członek zarządu powiatu płońskiego. W imieniu rodziców, na ręce p. dyrektor Alicji Mazurowskiej, nie taki wcale symboliczny bukiet kwiatów złożyli Arkadiusz Stocki - przewodniczący RR i Wiesława Sadowska - zastępca przewodniczącego.
Dzień Nauczyciela, to również okazja do wyróżnień nauczycieli. W tym roku wśród nagrodzonych znaleźli się:
Kinga Wachol, Grażyna Radecka, Maria Wiśniewska, Daniela Ambrochowicz, Andrzej Łopata, Krzysztof Kuskowski i Andrzej Kowalski.
Zapraszamy do galerii.