ZS RaciążLogowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
011 022 033 044 055 066
slider by WOWSlider.com v8.7

W Muzeum Warszawy
Dnia 3 października 2017r. uczniowie klasy 3 te/ti w czasie wycieczki do Warszawy odwiedzili Muzeum Warszawy na rynku Starego Miasta stolicy. Podczas wizyty mieli oni możliwość poznania historii miasta, obejrzenia eksponatów zgromadzonych na wystawie stałej, podziwiania panoramy rynku Starego Miasta z punktu widokowego budynku muzeum oraz zagrania w najstarszą na świecie grę planszową z XIII wieku. Następnie grupa pod opieką wychowawczyni p. Agnieszki Pelkowskiej oraz opiekuna p. Magdaleny Figurskiej udała się do kina w celu bliższego spotkania z przedmiotem sztuki nowoczesnej jaki niewątpliwie stanowi polska kinematografia.
Dodane przez admin dnia 04-10-2017 14:510 Czytań - Drukuj

Wyrwani z Niewoli
Jacek „Heres” Zajkowski i Piotr Zalewski już od kilku lat jeżdżą po całej Polsce jako Wyrwani z Niewoli, ewangelizując i dając świadectwo swojego życia. Prezentują autorski program profilaktyczny, grają koncerty, dzielą się doświadczeniami swoich przeżyć. Co roku trafiają do tysięcy ludzi.
Ostatnia płyta zespołu osiągnęła niemały sukces. Otrzymała nagrodę główną Feniks 2015 w kategorii “muzyka chrześcijańska”. W uzasadnieniu przyznanej nagrody możemy przeczytać m.in.:
“Za nowatorskie podejście do ewangelizacyjnej misji wyrażonej w muzycznej twórczości artysty. Za niezwykłość warstwy tekstowej, z której znaczna część trafia nie tylko do przedstawicieli młodszego pokolenia wierzących i praktykujących Polaków, ale potrafi zachwycić i inspirować także starszych słuchaczy z większym życiowym doświadczeniem."
W dniu 27-09-2017r. gościliśmy Wyrwanych z Niewoli w naszej szkole. W czasie trzygodzinnego spotkania uczniowie ZS w Raciążu, SP w Raciążu oraz ZS STO w Raciążu mogli doznać bliskiego spotkania z Jackiem i Piotrem. W organizację przedsięwzięcia zaangażowała się p. Agnieszka Bojanowska.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Dodane przez admin dnia 28-09-2017 08:170 Czytań - Drukuj

Spotkanie z przedstawicielami Policji
W dniu 26-09-2017r. odbyło się spotkanie z asp. Robertem Kędzierskim. Tematem spotkania była przestępczość nieletnich i konsekwencje prawne ryzykownych zachowań.
Poruszano tematy:
-"Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny"
- odpowiedzialność karna nieletnich
- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacja Moja Komenda.....
Dodane przez admin dnia 27-09-2017 14:51Czytaj więcej ˇ 188 Czytań - Drukuj

Kolejny rok owocnej współpracy z AIESEC i Szkołą Główną Handlową
Od 11 do 16 września 2017 r. Zespół Szkół w Raciążu gościł studentów z organizacji AIESEC. Jest to największa na świecie, niezależna organizacja prowadzona przez młodych ludzi, działająca w 122 krajach na poziomie lokalnym, narodowym i globalnym. Jednym z jej celów jest rozwijanie w młodych ludziach cech liderskich poprzez praktyczne doświadczenia w wymianach międzynarodowych oraz projektach wspierających ich realizację.
I tak Mariam z Gruzji, Mody z Omanu oraz Rio z Indonezji przyjechali do Polski, żeby nie tylko przybliżyć nam historię i kulturę swoich krajów, ale także motywować do nauki języka angielskiego, którego używali do komunikowania się z uczniami i nauczycielami...
Dodane przez admin dnia 20-09-2017 12:44Czytaj więcej ˇ 231 Czytań - Drukuj

Narodowe czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego
Uczniowie naszej szkoły - włączając się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego - spotkali się w Miejskim Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Raciążu, aby przeczytać wybrane sceny tego wyjątkowego dramatu.
Bohaterów „Wesela” odtwarzali również samorządowcy, nauczyciele oraz ksiądz...
Uczniowie poszerzyli wiadomości o twórczości artysty dzięki ekspozycji jego dzieł literackich i plastycznych.
W opinii uczestników spotkania taka forma popularyzacji dorobku kulturowego to nie tylko atrakcyjna lekcja historii, języka i kultury, ale też aktywny sposób spędzania wolnego czasu, służący integracji środowiska.
Za przygotowanie uczniów odpowiedzialni byli nauczyciele języka polskiego: Beata Kasicka i Andrzej Łopata.
W organizację spotkania zaangażowała się również Maria Wiśniewska.
Dodane przez admin dnia 14-09-2017 14:340 Czytań - Drukuj

Kronika wydarzeń 2016/2017
Nowy rok szkolny to również nowe wydarzenia z życia szkoły, które będą pojawiać się na naszej stronie internetowej. Newsy z ubiegłego roku szkolnego zostaną niebawem usunięte z głównego panelu witryny, ale dostęp do nich będzie nadal możliwy poprzez Kronikę Wydarzeń 2016/2017, dostępną w panelu "Archiwalne wydarzenia".
Kronika została utworzona w formacie pdf, dzięki czemu można ją pobrać i zachować na pamiątkę ;). Dokument zawiera interaktywny spis treści a więc znalezienie interesującego wydarzenia nie powinno sprawić problemu.

Dodane przez admin dnia 08-09-2017 08:390 Czytań - Drukuj

Nowy rok szkolny rozpoczęty!

W dniu 4-09-2017r. o godz. 9.00 odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Po udanych wakacjach naukę w Zespole Szkół w Raciążu rozpoczyna 434 uczniów i słuchaczy. 94 z nich to uczniowie z klas pierwszych liceum, technikum i, po raz pierwszy, Branżowej Szkoły I stopnia. Witamy ich serdecznie w murach naszej szkoły!
Czy nowy rok szkolny będzie obfitował w ciekawe wydarzenia i sukcesy naszych uczniów? Poprzednie lata szkolne mogą utwierdzać w przekonaniu, że inaczej być nie może. Dobre wyniki jakie osiągają nasi uczniowie i absolwenci na egzaminie maturalnym oraz egzaminach potwierdzających kwalifikacje w zawodzie napawają optymizmem, ale jednocześnie podnoszą poprzeczkę dla młodzieży z młodszych roczników.
Początek roku szkolnego w naszej szkole, oprócz powstania zgodnie z wymogami reformy Branżowej Szkoły I Stopnia, przynosi za sobą pewne zmiany kadrowe….
Dodane przez admin dnia 04-09-2017 12:01Czytaj więcej ˇ 350 Czytań - Drukuj

Strona 7 z 7 << < 4 5 6 7
KKZ
Ogłoszenia


Terminy kursów na rok szkolny 2018/2019

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe - nowość w kształceniu osób dorosłych

Terminy praktyk zawodowych 2018/2019

Terminy egzaminów zawodowych

Kanały zewnętrzne
Nasze sukcesy

Współpraca
Design by A.K. with theme CeRNoBiL for ZS Raciaz Powered by PHP-Fusion 163601 Unikalnych wizyt