ZS RaciążLogowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
011 022 033 044 055 066
slider by WOWSlider.com v8.7

Dzień Edukacji Narodowej
"Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty obchodzone od 46 lat dla upamiętnienia powołania Komisji Edukacji Narodowej w 1773 r. z inicjatywy króla Augusta Poniatowskiego". Takimi słowami rozpoczęła szkolne uroczystości Dnia Nauczyciela Pani Dyrektor Dorota Rubinkowska.
W dalszej części Pani Dyrektor wyraziła wdzięczność za trud, zaangażowanie, poświęcenie, zapał i energię w realizowaniu obowiązków i podejmowaniu dodatkowych zadań. "Nauczyciel ma wpływ na wieczność, nie jest bowiem w stanie określić, gdzie kończy się jego oddziaływanie".
DEN jest również okazją do nagradzania nauczycieli i pracowników szkoły. W tym roku w gronie nagrodzonych znaleźli się: ..
Dodane przez admin dnia 15-10-2018 15:13Czytaj więcej ˇ 270 Czytań - Drukuj

Stypendyści Mazowieckiego programu stypendialnego
„Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” jest projektem Samorządu Województwa Mazowieckiego realizowanym przez Departament Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020. Celem programu jest wsparcie finansowe uzdolnionej młodzieży, które pozwoli na realizację ich rozwoju edukacyjnego.
Z naszej szkoły beneficjentami tegorocznej edycji zostali licealiści: Piotr Ambrochowicz, Natalia Dębkowska i Aleksandra Szałkowska.
Gratulujemy!!!
Dodane przez admin dnia 11-10-2018 14:060 Czytań - Drukuj

Parada Niepodległości
W minioną sobotę ulicami Płońska przeszła Parada Niepodległości. W marszu wzięli udział przedstawiciele różnych organizacji, jednostek samorządowych i szkół z powiatu płońskiego. Było to kolejne wydarzenie organizowane z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
W trakcie przemarszu zainicjowano ustawienie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz uroczyście nadano jednemu z płońskich rond imię „Ronda 100-lecia Odzyskania Niepodległości”.
Przemarsz zakończył się nad Płonką gdzie uczestnicy mogli posilić się grochówką i wspólnie odśpiewać pieśni patriotyczne. W marszu wzięło udział około 2000 osób. Jedną z grup była ....
Dodane przez admin dnia 30-09-2018 21:14Czytaj więcej ˇ 180 Czytań - Drukuj

Spotkanie z policjantem
W dniu 25-09-2018 r. uczniowie klas pierwszych liceum ogólnokształcącego, technikum oraz szkoły branżowej uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym asp. Robertem Kędzierskim.
Tematem spotkania była przestępczość nieletnich i konsekwencje prawne ryzykownych zachowań.
Przedstawiciel policji wyjaśniał pojęcia: Kto to jest nieletni? Co to jest czyn karalny? Co to jest demoralizacja? Mówił również o aspektach nietykalności cielesnej, groźbach karalnych i wymuszaniu określonych zachowań. Ponadto młodzież zapoznała się ze środami wychowawczo-poprawczymi stosowane przez sądy i policję wobec nieletnich.
Koordynatorem spotkania była pedagog p.Iwona Dalkiewicz.
Dodane przez admin dnia 26-09-2018 21:280 Czytań - Drukuj

Prelekcja Sto na Sto
18 września 2018 roku uczniowie naszej szkoły (klasy pierwsze liceum i technikum ) brały udział w prelekcji poświęconej Polskiemu Państwu Podziemnemu. Prelekcję przeprowadził Kajetan Rajski - redaktor naczelny Fundacji Kwartalnika Wyklęci. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach projektu ,,Sto na Sto'' upamiętniającego 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W czasie prelekcji p. Rajski przedstawił młodzieży losy wybranych Żołnierzy Wyklętych, szczeególnie rotmistrza Witolda Pileckigo i Danuty Siedzikówny ,,Inki'', stawiając ich za wzór do naśladowania. Każdy uczeń otrzymał ulotkę i zakładkę do książki z wizerunkiem Żołnierzy Wyklętych. Prelekcja spotkała się dużym zainteresowaniem ze strony naszych uczniów. Koordynatorem akcji była p. Aneta Chyczewska.
Dodane przez admin dnia 24-09-2018 11:580 Czytań - Drukuj

100 km na 100-lecie
14-09-2018 r. w Płońsku odbył się międzyszkolny bieg sztafetowy z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. W zawodach brało udział 10 szkół powiatowych. W każdej drużynie startowało 10 zawodników. Każdy z uczestnik musiał przebiec 1 km, co dało wspólny dystans 100 km.
Opiekunem młodzieży z naszej szkoły był p. Krzysztof Poczmański.
Również w naszej szkole z okazji obchodów 100-lecia już niedługo odbędzie się impreza sportowa - Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora Szkoły. Na dzień 27 października zaplanowano zawody, w których udział mogą wziąć amatorskie drużyny siatkarskie mężczyzn.
Szczegóły dotyczące imprezy już wkrótce zostaną opublikowane na naszej stronie.
Dodane przez admin dnia 19-09-2018 09:230 Czytań - Drukuj

Przedwiośnie
"Czaruś dostał był właśnie promocję z klasy czwartej do piątej i skończył czternasty rok życia, gdy Seweryna Barykę jako oficera zapasowego powołano do wojska. — Wojna wybuchła. — Szybko, w ciągu paru dni, idylla rodzinna została zdruzgotana. Cezary znalazł się sam z matką w osierociałym mieszkaniu."
Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję Narodowego Czytania "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego, organizowaną we współpracy z Biblioteką Publiczną oraz Miejskim Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Raciążu. We wnętrzu - wystylizowanym na przedział w wagonie kolejowym - zasiadały osoby czytające fragmenty tekstu. Akcja zgromadziła przedstawicieli różnych szkół i instytucji. Autorem scenariusza i wyboru fragmentów powieści był pan Andrzej Łopata.
Dodane przez admin dnia 13-09-2018 22:230 Czytań - Drukuj

Wydarzenia archiwalne
Podobnie jak w roku ubiegłym wraz z nadejściem nowego roku szkolnego na naszej stronie internetowej będą pojawiać się nowe aktualności. Wydarzenia z ubiegłego roku szkolnego będą sukcesywnie usuwane z głównego panelu witryny, ale dostęp do nich będzie nadal możliwy poprzez Kronikę Wydarzeń 2017/2018 dostępną w sekcji "Archiwalne wydarzenia". Kronika 2017/2018 została utworzona w formacie pdf, dzięki czemu można ją pobrać i zapisać na pamiątkę ;). Dokument zawiera interaktywny spis treści dzięki czemu znalezienie interesującego wydarzenia nie powinno sprawić problemu. Zapraszamy również uczniów i nauczycieli do współpracy nad redakcją strony naszej placówki. Bliższe informacje u p. Andrzeja Kowalskiego.
Dodane przez admin dnia 05-09-2018 13:270 Czytań - Drukuj

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
Punktualnie o godz. 9.00 Pani Dyrektor Dorota Rubinkowska zainaugurowała nowy rok szkolny.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście - Wicestarosta Płoński p. Anna Dumińska-Kierska oraz Przewodniczący Rady Powiatu p. Jan Mączewski.
Po uczczeniu minutą ciszy ofiar II wojny światowej Pani Dyrektor przywitała uczniów, szczególnie tych z klas pierwszych, do których zwróciła się cytując Wisławę Szymborską: "Każdy przecież początek, to tylko jakiś ciąg dalszy", a następnie wyraziła nadzieję, że nowa szkoła spełni ich oczekiwania i będą czuć się w niej bezpiecznie. Pani Dyrektor przedstawiła również...
Dodane przez admin dnia 03-09-2018 13:25Czytaj więcej ˇ 400 Czytań - Drukuj

Strona 6 z 6 << < 3 4 5 6
Oferta 2019/2020

SZKOŁY

HARMONOGRAM

DZIEŃ OTWARTY
OgłoszeniaKanały zewnętrzne
Nasze sukcesy

Współpraca
Design by A.K. with theme CeRNoBiL for ZS Raciaz Powered by PHP-Fusion 207565 Unikalnych wizyt