ZS RaciążLogowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
011 022 033 044 055 066
slider by WOWSlider.com v8.7

Wesele przy mikrofonie cz. 2
18 grudnia mogliśmy wysłuchać drugiej części audycji radiowęzłowej "Wesele przy mikrofonie".
"Goście weselni, chłopi i inteligencja wywodząca się ze szlachty, tańczą, ucztują i prowadzą rozmowy. Próby integrowania się obu grup czasami przybierają zabawny obrót..." W role bohaterów dramatu, tym razem wcielili się: p. Dorota Rubinkowska (Radczyni), Kinga Rusinek (Klimina), Mateusz Szczepański (Pan młody), Konrad Trzciński (Gospodarz). W roli narratora ponownie wystąpiła Karolina Kowalewska.
Cykl audycji przygotowała p. Elżbieta Grzegorzewska.

POSŁUCHAJ AUDYCJI :)

Dodane przez admin dnia 19-12-2017 12:150 Czytań - Drukuj

Spotkanie opłatkowe
W dniu 14 grudnia odbyło się doroczne spotkanie opłatkowe. W śnieżne popołudnie nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni oraz nauczyciele emeryci z naszej szkoły spotkali się aby podzielić się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia. Na przystrojonych stołach nie zabrakło wigilijnej kapusty, pierogów, barszczu, ryb w różnych wersjach oraz świątecznych ciast. Wszystkie dania przyrządzili i podali uczniowie z klas 1Tż, 2Tż, 4tż, 2k i 3k pod nadzorem nauczycielek przedmiotów gastronomicznych: p. Izabeli Chyczewskiej, Eweliny Kruszewskiej, Grażyny Radeckiej, Kingi Wachol.
Słowo wstępne wygłosił ks. Wojciech Nikodymczuk. Świąteczne życzenia dla wszystkich zgromadzonych złożyły dyrektor p. Alicja Mauzrowska i wicedyrektor p. Dorota Rubinkowska.
Spotkanie opłatkowe nie mogło obyć się bez śpiewania kolęd. Krótki, aczkolwiek treściwy występ dali uczniowie liceum pod opieką p. Andrzeja Kowalskiego.
Dodane przez admin dnia 15-12-2017 08:480 Czytań - Drukuj

Oddaj zużyty telefon komórkowy
W nawiązaniu do międzynarodowej akcji ekologicznej: „Sprzątanie Świata 2017” nasza szkole wzięła udział w IX edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem: ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY – ATRAKCYJNE NAGRODY CZEKAJĄ.
Duża grupa uczniów naszej szkoły aktywnie włączyła się do akcji, dzięki czemu udało nam się zebrać 3 kg telefonów. Zebrane zużyte lub uszkodzone telefony zostały przekazane do profesjonalnego recyklingu. Zużyte telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak ołów oraz kadm i są zagrożeniem dla środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby. Cieszy ekologiczna postawa naszych uczniów. Dzięki niej nasza planeta będzie czystsza i bezpieczniejsza.
Opiekunkami akcji były: p. Daniela Ambrochowicz oraz p. Paulina Wesołowska.
Dodane przez admin dnia 13-12-2017 19:310 Czytań - Drukuj

Święta coraz bliżej
8 grudnia w MCKSiR mieliśmy możliwość zakupu ręcznie wykonanych ozdób świątecznych, pierników, choinek oraz wielu innych świątecznych gadżetów. Wszystko to w ramach II Kiermaszu Bożonarodzeniowego, na którym silnie reprezentowaliśmy naszą placówkę edukacyjną. Nie tylko sprzedaż świątecznych ozdób, ale również występ artystyczny zespołu wokalno-instrumentalnego, złożonego z uczniów i nauczycieli naszej szkoły, uświetnił tegoroczną imprezę.
W działania związane z kiermaszem zaangażowali się:
Agnieszka Bojanowska, Magdalena Bylińska, Magdalena Chudzyńska, Iwona Dalkiewicz, Magdalena Figurska, Edyta Obrębska, Marta Stanowska, Kinga Wachol, Anna Wichowska-Szcześniewska, Piotr Grabowski, Andrzej Kowalski oraz uczniowie z klas 1a, 1b, 2b, 3Te/Ti, 4Tż/Te.
Dodane przez admin dnia 13-12-2017 09:360 Czytań - Drukuj

Oddajemy krew
W dniu 11-12-2017r. przeprowadzono akcję honorowego krwiodawstwa, w którą chętnie zaangażowała się pełnoletnia młodzież z naszych szkół.
Podobnie jak w ubiegłym roku na parkingu przed szkołą stanął ambulans do pobierania krwi, gdzie była możliwość pozostawienia 450ml "daru życia".

Akcją koordynowała p. Ewa Szelągowska.
Dodane przez admin dnia 11-12-2017 15:310 Czytań - Drukuj

Stypendystki Prezesa Rady Ministrów
29 listopada 2017r. w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Stypendium może otrzymać uczeń szkoły kończącej się egzaminem maturalnym, który otrzymał najwyższy wynik w szkole, świadectwo z wyróżnieniem lub posiada szczególne uzdolnienia. Z powiatu płońskiego stypendium otrzymało 9 uczniów. Z naszych szkół w gronie najlepszych uczniów w tej edycji znalazły się Karolina Kowalewska (liceum) i Weronika Wójtewicz (technikum).
GRATULUJEMY!!!
Dodane przez admin dnia 11-12-2017 15:070 Czytań - Drukuj

Mikołajkowy Kiermasz Charytatywny
W dniu 6 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbył się kiermasz charytatywny, na którym uczniowie sprzedawali m.in. hot-dogi, tosty i kanapki. Pieniądze zebrane w trakcie kiermaszu zostaną przekazane na zakupy żywności dla zwierząt ze schronisk w Płocku i Pawłowie.
W organizację kiermaszu zaangażowali się uczniowie klas: IA, IB, ITŻ/TI, IITŻ/TI, III
TE oraz IVTE/TŻ. Opiekunami były p. M. Bylińska, M. Chudzyńska oraz M.
Figurska.
W tym miejscu należy przypomnieć, że zbiórka artykułów dla schronisk trwa już od kilku tygodni. Do tej pory zebrano pokaźną ilość potrzebnych produktów, które niebawem zostaną przekazane potrzebującym.
Dodane przez admin dnia 07-12-2017 12:370 Czytań - Drukuj

Wieczór wróżb w internacie
Andrzejki - to popularna nazwa wieczoru wróżb odprawianych w wigilię świętego Andrzeja, patrona m.in. Szkocji, gdzie dzień 30 listopada jest świętem narodowym. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.
Katarzynki natomiast, to taki męski odpowiednik andrzejek. W nocy z 24 na 25 listopada, tj. w wigilię św. Katarzyny Aleksandryjskiej, odbywają się wróżby młodych mężczyzn dotyczące ożenku i poszukiwania partnerki.
W internacie Zespołu Szkół w Raciążu Andrzejki i Katarzynki obchodzono jednocześnie 30 listopada. Wróżby dla panien i kawalerów, dużo śmiechu i humoru - tak można podsumować wspólnie spędzony wieczór, do którego scenariusz przygotowali wcześniej sami uczniowie.
Organizatorem imprezy były panie Magdalena Bylińska, Iwona Dalkiewicz i Magdalena Figurska.
Więcej zdjęć na FB.


Dodane przez admin dnia 01-12-2017 08:470 Czytań - Drukuj

Matura próbna z Operonem
W ubiegłym tygodniu uczniowie klas trzecich liceum i czwartych technikum sprawdzali swoją wiedzę na próbnych egzaminach maturalnych, organizowanych w naszej szkole za pośrednictwem wydawnictwa Operon.
Do egzaminów z przedmiotów obowiązkowych przystąpiło 53 licealistów i 24 uczniów technikum.
Wśród przedmiotów dodatkowych najwięcej uczniów przystąpiło do egzaminu z języka angielskiego i biologii.
Dodane przez admin dnia 29-11-2017 13:370 Czytań - Drukuj

Mamy kolejnych laureatów
W dniu 15 listopada 2017r., podczas Europejskich Dni Pracodawcy w Żurominie, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pt. „Aktywizacja zawodowa i integracja społeczna młodzieży". Organizatorem konkursu był Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.
Do konkursu przystąpiło 53 uczestników reprezentujących 11 szkół z obszarów wiejskich powiatów żuromińskiego, mławskiego, ciechanowskiego i płońskiego. Wśród 24 laureatów znalazły się dwie uczennice Technikum w Raciążu - Karolina Szelągiewicz (3Te) i Weronika Wójtewicz (3Te). Nasze uczennice otrzymały nagrodę w postaci 5-dniowego wyjazdu edukacyjno-integracyjnego do Niemiec, który odbędzie się w 2018 roku.
Opiekunem merytorycznym laureatek była p. Magdalena Bylińska.
Serdecznie gratulujemy!


Dodane przez admin dnia 19-11-2017 13:120 Czytań - Drukuj

Nasze szkoły dwukrotnie na warszawskim podium
10 listopada 2017 r. Wojewoda Mazowiecki wręczył nagrody w konkursie „Cena Niepodległości. Cmentarze i groby wojenne na Mazowszu” dla uczniów szkół z województwa mazowieckiego.
Konkurs został zrealizowany w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017–2021.
Zadaniem w konkursie było stworzenie opracowań literackich bądź audiowizualnych, poświęconych cmentarzom i grobom wojennym na Mazowszu. Chodziło o objęcie rysem historycznym lokalnych działań wojennych, biogramy osób pochowanych, ich wcześniejsze losy oraz historię danej mogiły lub cmentarza wojennego. Wręczono nagrody w kategorii literackiej i audiowizualnej.

• W kategorii audiowizualnej, I miejsce zajęli uczniowie naszych szkół: Magdalena Gosik (IIB), Wiktoria Petrykowska (IIB) oraz Igor Uliński (II TŻ) pod opieką pani Anety Chyczewskiej.

• W kategorii literackiej, II miejsce zajęła uczennica Karolina Kowalewska (IIB)

Dodane przez admin dnia 16-11-2017 10:34Czytaj więcej ˇ 159 Czytań - Drukuj

Strona 5 z 7 << < 2 3 4 5 6 7 >
KKZ
Ogłoszenia


Terminy kursów na rok szkolny 2018/2019

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe - nowość w kształceniu osób dorosłych

Terminy praktyk zawodowych 2018/2019

Terminy egzaminów zawodowych

Kanały zewnętrzne
Nasze sukcesy

Współpraca
Design by A.K. with theme CeRNoBiL for ZS Raciaz Powered by PHP-Fusion 158655 Unikalnych wizyt