ZS RaciążLogowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
011 022 033 044 055 066
slider by WOWSlider.com v8.7

Ewaluacja w Technikum
W dniach 30.01. – 01.02.2018 r zespół wizytatorów przeprowadził w Technikum w Raciążu ewaluację zewnętrzną, podczas której zebrano i przeanalizowano informacje na temat działań podejmowanych przez szkołę w zakresie wymagań:
1. Kształtowane są postawy i respektowane normy społeczne.
2. Szkoła, organizując procesy edukacyjne uwzględnia wnioski z analizy wyników egzaminu maturalnego, egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz innych badań zewnętrznych i wewnętrznych.
3. Zarządzenie szkołą służy jej rozwojowi.
Badaniem objęto 82 uczniów (ankieta i wywiad grupowy), 80 rodziców (ankieta i wywiad grupowy) i 23 nauczycieli (ankieta i wywiad grupowy). Przeprowadzono wywiad indywidualny z dyrektorem szkoły, grupowy z przedstawicielami samorządu lokalnego i partnerów szkoły, z pracownikami niepedagogicznymi a także obserwacje lekcji, szkoły i analizę dokumentacji.
Wyniki badania potwierdziły spełnienie wszystkich wyżej wymienionych wymagań.
Pełen raport znajduję się w BIP oraz na npseo.pl.
***ZOBACZ RAPORT***
Dodane przez admin dnia 01-03-2018 08:350 Czytań - Drukuj

Warsztaty z UTH
W dniu 27-02-2018r. uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach "Cyberbezpieczeństwo XXI w." i "Dlaczego ulegam innym" zorganizowanych przez Uczelnię Techniczno-Handlową im. H.Chodkowskiej w Warszawie. Pierwsze z warsztatów prowadził dr Krzysztof Gawkowski. Przekazał informacje dotyczące zachowań przemocowych z użyciem nowych technologii, przede wszystkim internetu i sieci telekomunikacyjnej. Cyberprzemoc może dotknąć wszystkich użytkowników bez względu na wiek czy poziom umiejętności posługiwania się komputerem. Sprawcy cyberprzemocy mają złudne wrażenie, że są anonimowi, co pobudza i zachęca do działania.
Dodane przez admin dnia 28-02-2018 10:19Czytaj więcej ˇ 99 Czytań - Drukuj

Miliard/One Billion Rising
Nazywam się Miliard/One Billion Rising, to ogólnoświatowa akcja przeciwko przemocy wobec kobiet. Od 2013 roku kobiety i mężczyźni na całym świecie tańczą 14 lutego, w Walentynki, żeby wyrazić swój sprzeciw na przemoc. Właśnie w Walentynki, żeby zwrócić uwagę na fakt, że przemoc wobec kobiet to częsty problem związków. Taniec solidaryzuje i wzmacnia.
W tym roku uczennice i nauczycielki Zespołu Szkół w Raciążu wzięły udział w wydarzeniu organizowanym w Raciążu przez MCKSiR. Odpowiedzieliśmy pozytywnie na zaproszenie pani Anny Miki, która zajęła się przygotowaniem uczniów do tańca wykonanego wspólnie na placu przed Urzędem Miasta.
Bardzo serdecznie dziękujemy za owocną współpracę.
Dodane przez admin dnia 16-02-2018 08:170 Czytań - Drukuj

Szkolenie z pierwszej pomocy
Podstawowe zabiegi resuscytacyjne oraz stany zagrożenia życia - tak w skrócie można opisać temat szkolenia dla nauczycieli i pracowników niepedagogicznych, które odbyło się 5 lutego 2018r.
Pierwsza pomoc powinna być udzielana przez każdego, kto ma choć podstawową wiedzę na jej temat. Ale sama wiedza to za mało. Dużo ważniejszą rzeczą jest jej praktyczne wykorzystanie w różnych sytuacjach. Bardzo często udzielając pierwszej pomocy ratujemy komuś życie bądź znacznie zwiększamy szansę na jego uratowanie.
Dlatego też ważnym elementem szkolenia były ćwiczenia praktyczne w udzielaniu pomocy poszkodowanym w czasie omdleń, zadławień, ataków epilepsji, zawału serca, oparzeń i urazów kończyn.
Szkolenie przeprowadziła firma Czarmed z Łodzi.
Dodane przez admin dnia 05-02-2018 20:270 Czytań - Drukuj

Polskie drogi ku niepodległości
W listopadzie 1918 roku, po 123 latach nieobecności na mapach politycznych Europy, Polska odzyskała niepodległość. Stało się to głównie dzięki wytrwałości i ofiarności aktywnej części polskiego społeczeństwa, które w okresie niewoli przekazywało nowym generacjom młodych Polaków przywiązanie do języka i kultury narodowej. W latach pierwszej wojny światowej (1914-1918) wystąpiły sprzyjające okoliczności dla sprawy polskiej. Zaborcy Polski stanęli wówczas naprzeciwko siebie, łamiąc swą dotychczasową solidarność w kwestii polskiej.
Latem 1914 r., u progu rozpoczynającej się wojny, Polacy stanęli przed dylematem, po której stronie konfliktu się opowiedzieć. Część, m.in. Józef Piłsudski, nadzieje na odbudowę Rzeczypospolitej wiązała z państwami centralnymi. U ich boku sformowano ochotnicze Legiony Polskie. Inni (a wśród nich Roman Dmowski) to w Rosji i jej sojusznikach na Zachodzie widzieli mocarstwa, które mogły najpierw zjednoczyć ziemie polskie a w dalszej perspektywie doprowadzić do odzyskania przez Polskę niepodległości....
Dodane przez admin dnia 16-01-2018 11:54Czytaj więcej ˇ 165 Czytań - Drukuj

Konkurs Wybieram wybory
W I semestrze roku szkolnego 2017/2018 odbyła się II edycja konkursu o wyborach samorządowych pt. „Wybieram wybory”. Konkurs, organizowany przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze, był skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jego cel, to upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego – w szczególności dotyczącego wyborów samorządowych, propagowanie idei udziału w tych wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym. W etapie szkolnym tegoż konkursu uczestniczyli uczniowie naszych szkół - Przemysław Sadowski 3b, Sebastian Pająk - 1 Ti, Jakub Werliński i Adrian zelągiewicz - 2 Ti oraz Izabela Antoszewska – I a, którzy za udział otrzymali upominki.
Koordynatorem szkolnym konkursu był p. Sławomir Krzeski.
Gratulujemy!
Dodane przez admin dnia 16-01-2018 11:310 Czytań - Drukuj

Egzaminy z kwalifikacji zawodowych
Od środy 10 stycznia rozpoczyna się zimowa sesja egzaminacyjna z kwalifikacji zawodowych. Uczniowie czwartych klas technikum będą zdawać egzamin pisemny i praktyczny w celu potwierdzenia pełnego przygotowania do wykonywania zawodu, w którym się kształcą.
W środę pierwszy etap zmagań - część praktyczna egzaminu z kwalifikacji T.15 dla uczniów z zawodu technik żywienia i usług gastronomicznych. Dzień później - część pisemna dla wszystkich, również "poprawkowiczów" z roku ubiegłego (M.20, T.06, A.18 - ZSZ).
Ostatnim dniem egzaminów będzie 18 stycznia, kiedy to uczniowie "ekonomika" przystąpią do części praktycznej z kwalifikacji A.36.
Wszystkim zdającym życzymy powodzenia.
Szczegółowy harmonogram egzaminów znajduje się w dziale Ogłoszenia.
Dodane przez admin dnia 10-01-2018 09:160 Czytań - Drukuj

100000
Wraz z rozpoczynającym się Nowym Rokiem 2018, oprócz gorących i serdecznych życzeń, mamy do przekazania jeszcze jedną ważną informację. Otóż nasza witryna przekroczyła właśnie liczbę 100 000 odwiedzin! W nowej odsłonie i pod nowym adresem strona działa od października 2016r. Statystycznie, biorąc pod uwagę 15-sto miesięczny okres od uruchomienia nowej domeny, daje to ok. 220 odwiedzin dziennie. Mając na uwadze wakacje i ferie zimowe, kiedy to zainteresowanie szkołą z oczywistych powodów jest nieco mniejsze, można dojść do wniosku, że każdego dnia średnio co drugi uczeń naszej szkoły sprawdza zawartość witryny. Oby tak dalej!
Dodane przez admin dnia 01-01-2018 13:220 Czytań - Drukuj

Wspólne kolędowanie
Pod hasłem "Wspólne kolędowanie" społeczność naszej szkoły zebrała się w ostatni przedświąteczny dzień nauki, aby śpiewem rozpocząć radosny czas Bożego Narodzenia.
Program słowno-muzyczny przygotował ks. Wojciech Nikodymczuk przy współudziale p. Andrzeja Kowalskiego. Scenografia, to dzieło p. Agnieszki Bojanowskiej.
Oczywiście nie byłoby Jasełek bez młodzieży, która zaangażowała się w czytanie tekstów i śpiewanie kolęd.

WESOŁYCH ŚWIĄT !!!
Dodane przez admin dnia 22-12-2017 13:160 Czytań - Drukuj

Przeszczep darem życia
Centrum Organizacyjno-Koordynacyjne do Spraw Transplantacji „Poltransplant” , to państwowa jednostka budżetowa podlegająca Ministrowi Zdrowia, która istnieje od 1996 roku.
Jednostka realizuje zadania związane z pobieraniem, przechowywaniem oraz przeszczepianiem komórek, tkanek i narządów.
20 grudnia 2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z p. Andrzejem Lewandowskim nt. świadomego dawstwa narządów. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas maturalnych.
Nad sprawami organizacyjnymi pieczę miały p. Iwona Dalkiewicz i Ewa Szelągowska.
Pamiętaj: "Nie zabieraj swoich narządów do nieba, one potrzebne są tu na ziemi"
Dodane przez admin dnia 20-12-2017 13:080 Czytań - Drukuj

Kochasz dzieci nie pal śmieci
4 grudnia rozstrzygnięto powiatowy konkurs ekologiczny na "mem" i krótką formę filmową pt. "Kochasz dzieci nie pal śmieci".
Na konkurs wpłynęło łącznie 16 prac z różnych szkół powiatu - 7 w kategorii "film" i 9 w kategorii "mem".
W kategorii "film" za utwór muzyczny wyróżnienie otrzymały uczennice naszego liceum - Fatma Oukal, Weronika Milewska i Dominika Ostrowska. Nagrodami w konkursie był sprzęt elektroniczny ufundowany przez Starostwo Powiatowe.
Wyróżnionym uczennicom serdecznie gratulujemy!!!
Dodane przez admin dnia 20-12-2017 12:100 Czytań - Drukuj

Strona 4 z 7 < 1 2 3 4 5 6 7 >
KKZ
Ogłoszenia


Terminy kursów na rok szkolny 2018/2019

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe - nowość w kształceniu osób dorosłych

Terminy praktyk zawodowych 2018/2019

Terminy egzaminów zawodowych

Kanały zewnętrzne
Nasze sukcesy

Współpraca
Design by A.K. with theme CeRNoBiL for ZS Raciaz Powered by PHP-Fusion 158650 Unikalnych wizyt