ZS RaciążLogowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
011 022 033 044 055 066
slider by WOWSlider.com v8.7

Ewakuacja próbna
9-11-2017r. została przeprowadzona ewakuacja próbna.
Celem przeprowadzonych ćwiczeń było przypomnienie uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły procedur dotyczących zachowania się w przypadku wystąpienia zbiorowych zagrożeń dla życia lub zdrowia.
Kilka minut po godzinie 12.00, po usłyszeniu sygnału alarmowego, nauczyciele wraz z uczniami opuścili budynek szkoły drogami ewakuacyjnymi po czym udali się do punktu zbiórki - parkingu za szkołą. W miejscu zbiórki nauczyciele złożyli meldunek Dyrektorowi o stanie osobowym klas.
Nad przebiegiem ewakuacji czuwał koordynator ds. bezpieczeństwa p. Andrzej Łopata.
Dodane przez admin dnia 09-11-2017 16:270 Czytań - Drukuj

Wesele przy mikrofonie
W dniu 8 listopada mogliśmy wysłuchać audycji radiowęzłowej "Wesele przy mikrofonie", która nawiązywała do Narodowego Czytania Wesela Stanisława Wyspiańskiego. Dziennikarz, Czepiec, Poeta, Gospodarz, Wójt - w role tych postaci wcielili się: Krystian Nowakowski, Bartek Kucharski, Szymon Skierkowski, Michał Wesołowski, Sebastian Ogiński i p. Andrzej Kowalski. Lektorem była Karolina Kowalewska.
Audycję przygotowała p. Elżbieta Grzegorzewska.
Była to pierwsza audycja z tego cyklu, niebawem kolejne.
POSŁUCHAJ AUDYCJI :)
Dodane przez admin dnia 08-11-2017 10:310 Czytań - Drukuj

Bezpieczeństwo w sieci - szkolenie
W dniu 26-10-2017r. odbyło się szkolenie dotyczące bezpieczeństwa w sieci Internet.
W szkoleniu wzięli udział uczniowie z klas pierwszych i drugich szkół średnich.
Zajęcia poprowadził p. Adam Walas, prawnik, specjalista prawa budowlanego oraz obsługi prawnej stowarzyszeń i fundacji, znany również ze swojej działalności na rzecz organizacji pozarządowych.
Młodzież mogła dowiedzieć się m.in. o konsekwencjach lekkomyślnego korzystania z mediów społecznościowych, ujawniania danych osobowych oraz publikowania zdjęć.
Dodane przez admin dnia 31-10-2017 09:020 Czytań - Drukuj

Dzień Walki z Otyłością i Szkolny Dzień Zdrowej Żywności
W dniu 24-10-2017r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Walki z Otyłością
i Szkolny Dzień Zdrowej Żywności.
Celem głównym naszych działań w tym dniu było zaznajomienie młodzieży z problematyką otyłości, nakłonienie do podjęcia decyzji zadbania o własne zdrowie oraz porzucenie złych nawyków żywieniowych.
Przeprowadzone działania to między innymi:
1. Przygotowanie gazetek i prezentacji multimedialnej związanych ze zdrowym odżywianiem, chorobami wynikającymi z otyłości.
2. Przygotowanie przez uczniów szkół gastronomicznych wystawy i degustacji zdrowej żywności. W menu znalazły się:
- warzywna przekąska z ziołowym dipem;
- surówka warzywna;
- zapiekanka ziemniaczana;
- dekoracyjne kanapki;
- jabłka pieczone – pachnące cynamonem;

oraz...

Dodane przez admin dnia 26-10-2017 09:36Czytaj więcej ˇ 146 Czytań - Drukuj

2 Otwarty Dzień Czytania Chorym Dzieciom
W dniu 18-10-2017r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w 2 Otwartym Dniu Czytania Chorym Dzieciom, podopiecznym Fundacji Odzyskać Radość z Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego i Hospicjum w Kraszewie - Czubakach.
Przedsięwzięciem koordynowały p. Magdalena Bylińska i p. Magdalena Chudzyńska


Dodane przez admin dnia 19-10-2017 11:210 Czytań - Drukuj

Dzień Edukacji Narodowej 2017
Dzień Edukacji Narodowej, zwany potocznie Dniem Nauczyciela, to znane polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972r. Dzień ten upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

W naszej szkole w dniu 13-10-2017r. odbyła się z tej okazji akademia, którą przygotowały p. Magdalena Chudzyńska i p. Magdalena Bylińska. Chociaż data - piątek 13-go, mogła wróżyć nieprzewidziane komplikacje, wszystko odbyło się zgodnie z planem.....
Dodane przez admin dnia 13-10-2017 16:59Czytaj więcej ˇ 177 Czytań - Drukuj

Sejm, Dunkierka i...
Klasy 1a, 1b, 1Tz, 1Ti, pod kierownictwem p. Sławomira Krzeskiego oraz opieką p. Anety Chyczewskiej, p. Moniki Chłopik i p. Andrzeja Kowalskiego, wzięły udział w jednodniowej wycieczce do Warszawy.

W programie wycieczki znalazły się: zwiedzanie budynku parlamentu RP, seans filmowy "Dunkierka", Muzeum Bł.Ks. J.Popiełuszki.
Deszczowa pogoda nie była w stanie popsuć humorów uczestników wyjazdu. Zamiast pamiątki w postaci klucza od sejmowej szatni przywieźliśmy kilka zdjęć, do których obejrzenia serdecznie zapraszamy!
Wejdź do galerii.
Dodane przez admin dnia 06-10-2017 16:260 Czytań - Drukuj

W Muzeum Warszawy
Dnia 3 października 2017r. uczniowie klasy 3 te/ti w czasie wycieczki do Warszawy odwiedzili Muzeum Warszawy na rynku Starego Miasta stolicy. Podczas wizyty mieli oni możliwość poznania historii miasta, obejrzenia eksponatów zgromadzonych na wystawie stałej, podziwiania panoramy rynku Starego Miasta z punktu widokowego budynku muzeum oraz zagrania w najstarszą na świecie grę planszową z XIII wieku. Następnie grupa pod opieką wychowawczyni p. Agnieszki Pelkowskiej oraz opiekuna p. Magdaleny Figurskiej udała się do kina w celu bliższego spotkania z przedmiotem sztuki nowoczesnej jaki niewątpliwie stanowi polska kinematografia.
Dodane przez admin dnia 04-10-2017 14:510 Czytań - Drukuj

Wyrwani z Niewoli
Jacek „Heres” Zajkowski i Piotr Zalewski już od kilku lat jeżdżą po całej Polsce jako Wyrwani z Niewoli, ewangelizując i dając świadectwo swojego życia. Prezentują autorski program profilaktyczny, grają koncerty, dzielą się doświadczeniami swoich przeżyć. Co roku trafiają do tysięcy ludzi.
Ostatnia płyta zespołu osiągnęła niemały sukces. Otrzymała nagrodę główną Feniks 2015 w kategorii “muzyka chrześcijańska”. W uzasadnieniu przyznanej nagrody możemy przeczytać m.in.:
“Za nowatorskie podejście do ewangelizacyjnej misji wyrażonej w muzycznej twórczości artysty. Za niezwykłość warstwy tekstowej, z której znaczna część trafia nie tylko do przedstawicieli młodszego pokolenia wierzących i praktykujących Polaków, ale potrafi zachwycić i inspirować także starszych słuchaczy z większym życiowym doświadczeniem."
W dniu 27-09-2017r. gościliśmy Wyrwanych z Niewoli w naszej szkole. W czasie trzygodzinnego spotkania uczniowie ZS w Raciążu, SP w Raciążu oraz ZS STO w Raciążu mogli doznać bliskiego spotkania z Jackiem i Piotrem. W organizację przedsięwzięcia zaangażowała się p. Agnieszka Bojanowska.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Dodane przez admin dnia 28-09-2017 08:170 Czytań - Drukuj

Spotkanie z przedstawicielami Policji
W dniu 26-09-2017r. odbyło się spotkanie z asp. Robertem Kędzierskim. Tematem spotkania była przestępczość nieletnich i konsekwencje prawne ryzykownych zachowań.
Poruszano tematy:
-"Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny"
- odpowiedzialność karna nieletnich
- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacja Moja Komenda.....
Dodane przez admin dnia 27-09-2017 14:51Czytaj więcej ˇ 136 Czytań - Drukuj

Kolejny rok owocnej współpracy z AIESEC i Szkołą Główną Handlową
Od 11 do 16 września 2017 r. Zespół Szkół w Raciążu gościł studentów z organizacji AIESEC. Jest to największa na świecie, niezależna organizacja prowadzona przez młodych ludzi, działająca w 122 krajach na poziomie lokalnym, narodowym i globalnym. Jednym z jej celów jest rozwijanie w młodych ludziach cech liderskich poprzez praktyczne doświadczenia w wymianach międzynarodowych oraz projektach wspierających ich realizację.
I tak Mariam z Gruzji, Mody z Omanu oraz Rio z Indonezji przyjechali do Polski, żeby nie tylko przybliżyć nam historię i kulturę swoich krajów, ale także motywować do nauki języka angielskiego, którego używali do komunikowania się z uczniami i nauczycielami...
Dodane przez admin dnia 20-09-2017 12:44Czytaj więcej ˇ 185 Czytań - Drukuj

Strona 4 z 5 < 1 2 3 4 5 >
REKRUTACJA

*** OFERTA ***

** TERMINY **

** KRYTERIA **

*** NABÓR ***
Ogłoszenia

Plan kursu KUCHARZ 1 st.

Termin ogłoszenia wyników egzaminów z kwalifikacji w sesji zimowej - 23 marca 2018r.

Terminy kursów dla kasy 1w


Kanały zewnętrzne

#OBEJRZYJ#
#FILM#

Występ naszej szkoły w multimedialnej akademii z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości:
przewiń film na 51:25

Nasze sukcesy

Współpraca
Design by A.K. with theme CeRNoBiL for ZS Raciaz Powered by PHP-Fusion 134144 Unikalnych wizyt