ZS RaciążLogowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
011 022 033 044 055 066
slider by WOWSlider.com v8.7

Światowy Dzień Konsumenta
15 marca obchodzony był Światowy Dzień Konsumenta, znany też jako Światowy Dzień Praw Konsumenta. To międzynarodowe święto, upamiętnia przemówienie prezydenta Johna Kennedy’ego, wygłoszone w 1962 roku w Kongresie Stanów Zjednoczonych, które dotyczyło projektu ustawy o ochronie praw konsumenta. Dzień Konsumenta był dobrą okazją do upowszechniania wiedzy i uświadomienia młodym ludziom, że konsumentem jest każdy z nas i wszyscy mamy prawo do informacji o produktach, do wyboru i bezpieczeństwa towarów. Na szkolnym korytarzu pojawiły się plakaty, na których umieszczono przydatne informacje, wykonane przez uczniów kl. Ib. Zuzanna Jackowska z kl. Ib odczytała okolicznościowy komunikat. Sprawdzianem ze znajomości ...
Dodane przez admin dnia 25-03-2019 12:33Czytaj więcej ˇ 80 Czytań - Drukuj

III Powiatowy Konkurs Matematyczny
W piątek, 22 marca, w auli ZSO w Płońsku odbył się finał
III Powiatowego Konkursu Matematycznego.
Grupa najlepszych matematyków, spośród uczniów ze szkół prowadzonych przez powiat płoński, zmierzyła się z zadaniami ułożonymi i sprawdzonymi przez pracowników naukowych Politechniki Warszawskiej. Wcześniej uczniowie ci przeszli przez gęste sito eliminacji szkolnych. Poziom konkursu był wysoki i bardzo wyrównany.
Naszą szkołę godnie reprezentowali A. Kowalska, P. Dzieńkowski
i M. Kotermański z klas trzecich LO.

Gratulujemy dobrych wyników!
Dodane przez admin dnia 25-03-2019 08:313 Czytań - Drukuj

Kangur
Czwartek 21 marca był w Zespole Szkół w Raciążu kolejnym dniem z akcentem matematycznym.
Po Dniu Liczby Pi przyszedł czas na Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR”. Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie wzięli w nim udział. W tym roku matematyczne wyzwanie podjęło dziesięcioro uczniów. Rozwiązywanie zadań testowych trwało 75 minut. Nie jest to zbyt wiele czasu biorąc pod uwagę ilość i trudność zadań. Nagrodą uczestnictwa była układanka przestrzenna w postaci kuli-breloczka, którą otrzymał każdy uczestnik po zakończeniu konkursu. W maju szkoły otrzymają wyniki, na które czekamy z niecierpliwością.
Koordynatorem konkursu była p. Magdalena Gwiazdowska.
Dodane przez admin dnia 23-03-2019 10:463 Czytań - Drukuj

Dzień Liczby PI
Tradycyjnie, w dniu 14 marca, obchodziliśmy w naszej szkole Święto Liczby Pi – nieskończonej i niezwykle fascynującej. W tym dniu Ludolfina była jedną z nas. Widzieliśmy ją na każdym korytarzu - w postaci pięknie wykonanych plakatów, dowiedzieliśmy się o niej wiele – dzięki audycji i prezentacjom multimedialnym, wcieliliśmy się w nią przedstawiając jej rozwinięcie - z dokładnością do 44 miejsca po przecinku.
Celem obchodów tego święta było pokazanie, że matematyka to nie tylko trudne zadania, liczby i wzory, ale również znakomita zabawa i przygoda. Przekonali się o tym uczniowie klas biorących udział w konkursie, pt. ” Klasa, która myśli najlogiczniej” rozwiązując 10 zadań/łamigłówek. Zwycięzcami okazali się ...
Dodane przez admin dnia 15-03-2019 14:56Czytaj więcej ˇ 127 Czytań - Drukuj

Spotkanie ze studentami
W minioną środę klasy czwarte technikum wzięły udział w spotkaniu z przedstawicielami Wydziału Ekonomii płockiej filii Politechniki Warszawskiej. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, że
Politechnika Warszawska Filia w Płocku jest integralną jednostką Politechniki Warszawskiej – największej, najstarszej i najwyżej cenionej uczelni technicznej w Polsce. Filię w Płocku tworzą dwie podstawowe jednostki organizacyjne:
- Wydział Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii.
- Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych.
Studia na kierunku ekonomia bez względu na rodzaj ukończonej specjalności, umożliwiają uzyskanie gruntowej wiedzy ekonomicznej pozwalającej na podjęcie pracy lub dalsze studia.
Dodane przez admin dnia 08-03-2019 14:523 Czytań - Drukuj

Gość z Indii
Dnia 25 lutego 2019 roku do naszej szkoły przyjechał wolontariusz
z Indii, Pradeep Suriya.
Przez cały tydzień, kilka godzin dziennie, prowadził wykłady w języku angielskim na temat różnych dziedzin życia jego kraju.
W niezwykle atrakcyjny sposób opowiedział o kulturze, historii, kuchni, gospodarce oraz turystyce tego imponującego państwa. Wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli możliwość udziału w jego wykładach, które były świetną okazją, aby ćwiczyć umiejętności językowe słuchania ze zrozumieniem oraz mówienia po angielsku.
Dnia 26 lutego odbyła się wycieczka do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, gdzie Pradeep mógł zapoznać się z historią naszego regionu. Odbyła się również ...
Dodane przez admin dnia 08-03-2019 14:05Czytaj więcej ˇ 124 Czytań - Drukuj

Targi Edukacyjne
Dnia 01-03-2019 r. maturzyści naszej szkoły uczestniczyli w Targach Edukacyjnych w Płońsku. Celem Targów było przedstawienie uczniom i absolwentom oferty edukacyjnej uczelni, szkół policealnych i instytucji rynku pracy. Uczestnicy Targów mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami szkół wyższych, poznania kierunków studiów, zasad rekrutacji, form pomocy materialnej dla studentów oraz aktualnych ofert lokalnego rynku pracy.
Uczniowie uczestniczyli również w szkoleniu i warsztatach na temat czynników warunkujących trafny wybór dalszej ścieżki kształcenia
i zawodu.
Organizatorem wyjazdu była p. Maria Wiśniewska
Dodane przez admin dnia 05-03-2019 14:553 Czytań - Drukuj

Warsztaty UTH
W dniu 27-02-2019 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w cyklu warsztatów organizowanych w ramach Dnia Otwartego " Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie. Zajęcia odbyły się w wydziale zamiejscowym w Płońsku. Jeden z warsztatów prowadził dr Krzysztof Gawkowski, który przedstawił informacje dotyczące zachowań przemocowych z użyciem nowych technologii, przede wszystkim internetu i sieci telekomunikacyjnej. Inne zajęcia dotyczyły budowania swojego wizerunku w sieci. Uczniowie mogli także poznać warsztat i kulisy pracy policyjnego kryminologa a także obejrzeć pamiątki z egzotycznych podróży, które zgodnie z polskim prawem są zabronione.
Opiekunem grupy była p. Iwona Dalkiewicz.
Dodane przez admin dnia 04-03-2019 14:403 Czytań - Drukuj

Podsumowanie akcji Góra Grosza 2018
W tej edycji akcji udało się nam zebrać 27 kg bilonu, na co złożyło się 13153 monet i dało to sumę 438,15 zł,
Zwycięzcami konkursu na klasę, która zbierze najwięcej monet
i otrzyma N-kę z wybranego przedmiotu są:

• klasa I A, która zebrała najwięcej monet, bo aż 3431sztuk,
• klasa IV Te/Ti, która zebrała najwięcej pieniędzy, bo aż 77,72 zł.

SERDECZNIE GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM I DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY WZIĘLI UDZIAŁ W PRZEDSIĘWZIĘCIU :)
Ponadto do słoików wrzucono również: 47 euro centów, 10 Bani, 1 zł z 1989 r., 2 centy Amerykańskie, 50 kopiejek. W tabeli można...
Dodane przez admin dnia 04-03-2019 12:30Czytaj więcej ˇ 85 Czytań - Drukuj

Welcome to London
W dniach 18-23 lutego 25 uczniów naszej szkoły wybrało się na wycieczkę do Londynu, zorganizowaną przez panie Annę Wichowską-Szcześniewską oraz Annę Leszczyńską. Nie była to tylko zwykła wycieczka, a warsztaty językowe. Co to oznacza?
Nie byliśmy zakwaterowani w hotelu, ale mieszkaliśmy u rodzin brytyjskich i przy każdej sposobności musieliśmy używać angielskiego tak na serio - w prawdziwej komunikacji, co nie było łatwe. Jednak była to świetna okazja do próby własnych umiejętności językowych i szlifowania języka, jak i nawiązaniu nowych znajomości. Podczas pobytu w angielskiej stolicy zobaczyliśmy również wiele zabytków i dowiedzieliśmy się o ich historii. Byliśmy w takich miejscach jak ....
Dodane przez admin dnia 28-02-2019 18:25Czytaj więcej ˇ 172 Czytań - Drukuj

Powiatowy konkurs matematyczny
W miniony piątek ośmioosobowa grupa licealistów wzięła udział w etapie szkolnym III Powiatowego Konkursu Matematycznego. Dwugodzinne zmagania z konkursowymi zadaniami, to z pewnością możliwość sprawdzenia własnych umiejętności matematycznych na tle młodzieży z innych szkół. Angażowanie się w różnego rodzaju konkursy jest również źródłem nowych inspiracji oraz sposobem otwarcia na nowe wyzwania i nawet w przypadku gdy ktoś nie odniesie sukcesu, zysk dla osobistego rozwoju jest nie do przecenienia. Udział w konkursach, to również możliwość uzyskania odpowiedzi na pytania: czy walczymy do końca, czy wycofujemy się przy pierwszym potknięciu, jakie emocje wywołuje w nas rywalizacja i czy potrafimy przegrywać.
Dodane przez admin dnia 25-02-2019 11:553 Czytań - Drukuj

Strona 4 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
KKZ

REKRUTACJA

Nabór po GIM

Nabór po SP
BEZPIECZEŃSTWO

Ogłoszenia

Terminy praktyk zawodowych 2019/2020

Terminy kursów organizowanych w ZS Raciąż 2019/2020


Terminy egzaminów zawodowych - czerwiec/lipiec 2019 - TECHNIKUM

Terminy egzaminów zawodowych - czerwiec/lipiec 2019 -
BS Ist.
Kanały zewnętrzne
Nasze sukcesy

Współpraca
Design by A.K. with theme CeRNoBiL for ZS Raciaz Powered by PHP-Fusion 225655 Unikalnych wizyt