ZS RaciążLogowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
011 022 033 044 055 066
slider by WOWSlider.com v8.7

Mamy nowy Samorząd Uczniowski
W środę tj. 18 kwietnia odbyły się uzupełniające wybory do Samorządu Uczniowskiego. Komisja wyborcza pod przewodnictwem p. Magdaleny Bylińskiej zdecydowała o składzie:
- Dawid Michalski klasa IIITE - przewodniczący
- Bartosz Komorowski IITŻ/TI - zastępca
- Agnieszka Wielgolaska IIB - zastępca
- Angelika Kowalska IIA
- Szymon Skierkowski IIA
- Aleksandra Kowalska - IIKW
Serdecznie dziękujemy Oli Oukal i Wiktorowi Chrzanowskiemu z IIIB za ogromne zaangażowanie w pracę Samorządu. Wyznaczyli oni wysoką poprzeczkę swoim następcom. Życzymy im powodzenia i bardzo dobrych wyników na maturze.
Dodane przez admin dnia 23-04-2018 10:070 Czytań - Drukuj

Kurs spawacza
W miniony wtorek 11 uczniów z klasy III ślusarz zdało z powodzeniem egzamin kończący kurs spawacza MAG135. Egzamin odbył się w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Płocku i obejmował część teoretyczną - 25 pytań zamkniętych oraz praktyczną - wykonanie dwóch próbek spawalniczych w dwóch pozycjach.
Dzięki zdanemu egzaminowi uczniowie uzyskali dodatkowe kwalifikacje zawodowe, niewątpliwie bardzo przydatne na obecnym rynku pracy.
Wręczenie świadectw ukończenia kursu oraz książeczek nastąpi w dniu zakończenia roku szkolnego.
Dodane przez admin dnia 19-04-2018 11:090 Czytań - Drukuj

22 marca - Dzień Wody
Woda od zawsze była najważniejsza. Starożytni czcili ją, a greccy filozofowie opierali na niej prawa swych nauk. Jej ilość reguluje gospodarkę, plony i naszą dietę. Teraz kiedy o wodzie wiemy już prawie wszystko, powinniśmy o nią dbać i doceniać. Jednak nie zawsze tak jest… bo bez namysłu odkręcały kran podczas mycia zębów. Wrzucamy plastikowe butelki do rzek i wpuszczamy chemikalia do zbiorników wodnych. Bez konsekwencji i zastanowienia z łatwością marnujemy wodę, której kiedyś może nam może zabraknąć. Pamiętajcie woda to niezwykła substancja, której jak zabraknie, zabraknie i nas!
W naszej szkole uczniowie wykonali plakaty i gazetki ścienne promujące oszczędzanie wody, zawierające wiele ciekawych informacji o wodzie. Mogliśmy też wysłuchać okolicznościowego komunikatu radiowęzłowego odczytanego przez Weronikę Szczukę.
W organizację przedsięwzięcia zaangażowała się p. Daniela Ambrochowicz.
Dodane przez admin dnia 23-03-2018 09:100 Czytań - Drukuj

Jak wywrzeć dobre wrażenie
Dnia 21 marca 2018 roku odbyły się warsztaty z zakresu komunikacji „Jak wywrzeć dobre wrażenie podczas wystąpień publicznych”, które poprowadziła pani mgr Agnieszka Gorczyca, wykładowca Szkoły Wyższej im.Pawła Włodkowica w Płocku.
W warsztatach uczestniczyli uczniowie dwóch klas maturalnych (III B i IVTE).
Młodzież mogła dowiedzieć się i przekonać jak ważny podczas wystąpień publicznych, komunikacji jest strój, a także mowa ciała, czyli gesty, mimika oraz ton głosu. Nasi maturzyści już wiedzą jak się ubrać, zachować etc. Pozostaje już teraz tylko nauka :)
Warsztaty zorganizowała p. Magdalena Bylińska.

Korzystając z okazji przypominamy, że do egzaminów maturalnych zostało 6 tygodni!

Dodane przez admin dnia 20-03-2018 08:330 Czytań - Drukuj

Bez kobiet nie byłoby Polski
Bieżący rok jest szczególny dla nas, Polaków. W listopadzie będziemy świętować setną rocznicę odzyskania niepodległości. W związku z tym, Starostwo Powiatowe w Płońsku zainicjowało szereg imprez i wydarzeń okolicznościowych. Do projektu przyłączył się także Zespół Szkół w Raciążu.
Nawiązując do niedawno obchodzonego Dnia Kobiet, 13 marca została otwarta wystawa pt. "Bez kobiet nie byłoby Polski".
Twórcy postanowili wskrzesić wielkie Polki. W ich role wcieliły się uczennice klas licealnych. W trakcie inscenizacji, będącej interaktywnym elementem wystawy, opowiadały o swoim życiu, rodzinie, karierze, miłosnych perypetiach, najmilszych wspomnieniach, a także o działaniach na rzecz Ojczyzny, poświęceniu i odwadze. Na scenie pojawiły się: Maria Skłodowska-Curie (Dominika Pałyga), Helena Modrzejewska (Agnieszka Wielgolaska), Eliza Orzeszkowa (Fatma Oukal), Aleksandra Piłsudska (Karolina Kowalewska), Urszula Ledóchowska (Natalia Radecka), Maria Konopnicka (Weronika Milewska), Maria Wittek (Marta Szelągiewicz), Anna Henryka Pustowójtówna (Izabela Antoszewska), Emilia Plater (Weronika Kujawa) i Wanda Gertz (Ala Ługowska). Organizatorkami wystawy były: Aneta Chyczewska, Justyna Ratkowska i Beata Kasicka. Koordynatorem całego wydarzenia był Andrzej Kowalski.
Dodane przez admin dnia 17-03-2018 16:300 Czytań - Drukuj

Debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa
14 marca młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w debacie społecznej dotyczącej bezpieczeństwa na terenie miasta i gminy Raciąż.
Spotkanie odbyło się w MCKSiR w Raciążu. W debacie oprócz młodzieży udział wzięli przedstawiciele lokalnych władz, Policji, pracownicy MOPS i GOPS, dyrektorzy szkół oraz mieszkańcy.
W trakcie spotkania dokonano oceny bezpieczeństwa na terenie miasta i gminy.Przedstawiono raport z realizacji zadań i oczekiwań mieszkańców zgłoszonych na poprzedniej debacie.
W dalszej części nastąpiła dyskusja nt. nowych problemów, zagrożeń i oczekiwań w zakresie poprawy lokalnego bezpieczeństwa. Na koniec spotkania rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Płońsku przybliżyła procedury rekrutacji kandydatów do służby w Policji.
Opiekunami młodzieży były p. Ewa Szelągowska, p. Iwona Dalkiewicz oraz p. Anna Wichowska - Szcześniewska
Dodane przez admin dnia 17-03-2018 16:010 Czytań - Drukuj

Dzień liczby Pi
Ludolfina zagościła również i w tym roku w naszej szkole. Pięknym głosem przywitała ją, w imieniu wszystkich uczniów, Karolina Kowalewska z klasy 2b. Obecność podczas przerw liczba Pi zaakcentowała babeczkami i balonikami ze swoim wizerunkiem. W dowód uznania i szacunku do nauk ścisłych, uczniowie rozszerzający matematykę ubrali się na galowo.
Wielbiciele liczby Pi wzięli udział w quizie matematycznym, przygotowanym przez uczennice z klasy 2b: Agnieszkę Wielgolaską oraz Dominikę Pałygę. Rywalizacja była zawzięta, jednak zgodnie z zasadami, tylko jedna klasa została nagrodzona dodatkową "enką" z wybranego przedmiotu. Najlepsi okazali się uczniowie klasy 2b.
Gratulujemy!

Czym zaskoczy nas Liczba Pi w przyszłym roku?
W przyszłym roku w Dniu Liczby Pi nastąpi kombinacja cyfr daty i godziny, odzwierciedlająca kolejne cyfry liczby Pi: 3.14.15 9:26:53,58.
Nie byłoby obchodów Dnia liczby Pi bez naszych nauczycielek matematyki: p. Moniki Chłopik, Magdaleny Chudzyńskiej i Doroty Rubinkowskiej.
Dodane przez admin dnia 15-03-2018 08:530 Czytań - Drukuj

W fabryce New Holland
Zwiedzanie jedynej w Polsce fabryki kombajnów, hederów oraz pras New Holland w Płocku - to program wycieczki uczniów z klas zawodowych ślusarz, która odbyła się 9 marca 2018r.
W czasie zwiedzania uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć m.in. linię produkcji elementów konstrukcyjnych oraz montażu kombajnów. Wartym podkreślenia jest fakt, że maszyny, które wyjeżdżają z fabryki w Płocku, to sprzęt tworzony w Polsce przy wykorzystaniu myśli technicznej rodzimych specjalistów. Zakład produkcyjny w Płocku, to również potencjalne miejsce pracy dla absolwenta zasadniczej szkoły zawodowej w zawodzie ślusarz.
Przed wejściem na teren hali produkcyjnej uczniowie poznali ciekawostki dotyczące produkcji maszyn New Holland oraz historię marki. Możliwoś
ć prześledzenia całego procesu produkcji, od działu konstrukcyjnego, przez montaż, aż do kontroli jakości, dało do myślenia, jak skomplikowanym procesem jest wyprodukowanie kombajnu.
Opiekunami byli: Paweł Radecki, Tadeusz Orlikowski, Andrzej Kowalski.
Zobacz więcej zdjęć klikając "Czytaj więcej"
Dodane przez admin dnia 12-03-2018 10:12Czytaj więcej ˇ 105 Czytań - Drukuj

Targi Edukacyjne
Dnia 2 marca uczniowie klas maturalnych – szukając odpowiedzi jaką drogę wybrać po ukończeniu szkoły średniej – odwiedzili Targi Edukacyjne w Płońsku.
W targach uczestniczyły państwowe i prywatne wyższe uczelnie, szkoły policealne oraz przedstawiciele rynku pracy. Możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami szkół umożliwiła uczniom dokładne poznanie warunków i zasad kształcenia na poszczególnych uczelniach.
Podczas spotkania chętni mogli np. zmierzyć sobie ciśnienie, poziom cukru we krwi, zrobić masaż. Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się zabiegi kosmetyczne.
Młodzież brała również udział w warsztatach „Czynniki warunkujące trafny wybór dalszej ścieżki kształcenia i zawodu”
Wyjazd na targi zorganizowała p. Maria Wiśniewska
Dodane przez admin dnia 05-03-2018 19:130 Czytań - Drukuj

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
W całym kraju obchodzony jest dziś Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto państwowe, w którego obchody zaangażowany jest prezydent Andrzej Duda. "Ocaliliśmy swoją tożsamość i pamięć o tym, kto - w najtrudniejszych dla naszej wspólnoty czasach terroru i opresji dwóch reżimów totalitarnych: III Rzeszy Niemieckiej i Rosji Sowieckiej oraz jej satelitów - był prawdziwym bohaterem wolnej Polski, a kto jej ciemiężcą i zdrajcą" - te słowa prezydenta bardzo dobrze oddają, dlaczego musimy pamiętać o żołnierzach wyklętych.
W naszej szkole z tej okazji mogliśmy wysłuchać okolicznościowego komunikatu radiowęzłowego odczytanego przez Karolinę Kowalewską.
Dodane przez admin dnia 01-03-2018 13:550 Czytań - Drukuj

Debata w płońskim liceum
23 lutego bieżącego roku, w Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku odbyła się debata pod hasłem: „Narkotyki, dopalacze.. Dlaczego nie?” Zostali na nią zaproszeni przedstawiciele różnych instytucji społecznych i państwowych, którzy przybliżyli młodzieży problem uzależnienia od narkotyków. Przedstawiono prezentacje multimedialne, a podczas debaty, każdy mógł zadać pytanie i otrzymać na nie profesjonalną odpowiedź. W spotkaniu wzięły udział uczennice naszej szkoły: Karolina Kowalewska, Kinga Rusinek i Dominika Pałyga. W roli opiekunek towarzyszyły im wicedyrektor Dorota Rubinkowska oraz szkolna pedagog Iwona Dalkiewicz.
Zdjęcia z debaty: ***ZOBACZ***
Dodane przez admin dnia 01-03-2018 13:470 Czytań - Drukuj

Strona 3 z 7 < 1 2 3 4 5 6 > >>
KKZ
Ogłoszenia


Terminy kursów na rok szkolny 2018/2019

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe - nowość w kształceniu osób dorosłych

Terminy praktyk zawodowych 2018/2019

Terminy egzaminów zawodowych

Kanały zewnętrzne
Nasze sukcesy

Współpraca
Design by A.K. with theme CeRNoBiL for ZS Raciaz Powered by PHP-Fusion 158649 Unikalnych wizyt