ZS RaciążLogowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
011 022 033 044 055 066
slider by WOWSlider.com v8.7

Kangur
Czwartek 21 marca był w Zespole Szkół w Raciążu kolejnym dniem z akcentem matematycznym.
Po Dniu Liczby Pi przyszedł czas na Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR”. Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie wzięli w nim udział. W tym roku matematyczne wyzwanie podjęło dziesięcioro uczniów. Rozwiązywanie zadań testowych trwało 75 minut. Nie jest to zbyt wiele czasu biorąc pod uwagę ilość i trudność zadań. Nagrodą uczestnictwa była układanka przestrzenna w postaci kuli-breloczka, którą otrzymał każdy uczestnik po zakończeniu konkursu. W maju szkoły otrzymają wyniki, na które czekamy z niecierpliwością.
Koordynatorem konkursu była p. Magdalena Gwiazdowska.
Dodane przez admin dnia 23-03-2019 10:460 Czytań - Drukuj

Dzień Liczby PI
Tradycyjnie, w dniu 14 marca, obchodziliśmy w naszej szkole Święto Liczby Pi – nieskończonej i niezwykle fascynującej. W tym dniu Ludolfina była jedną z nas. Widzieliśmy ją na każdym korytarzu - w postaci pięknie wykonanych plakatów, dowiedzieliśmy się o niej wiele – dzięki audycji i prezentacjom multimedialnym, wcieliliśmy się w nią przedstawiając jej rozwinięcie - z dokładnością do 44 miejsca po przecinku.
Celem obchodów tego święta było pokazanie, że matematyka to nie tylko trudne zadania, liczby i wzory, ale również znakomita zabawa i przygoda. Przekonali się o tym uczniowie klas biorących udział w konkursie, pt. ” Klasa, która myśli najlogiczniej” rozwiązując 10 zadań/łamigłówek. Zwycięzcami okazali się ...
Dodane przez admin dnia 15-03-2019 14:56Czytaj więcej ˇ 99 Czytań - Drukuj

Spotkanie ze studentami
W minioną środę klasy czwarte technikum wzięły udział w spotkaniu z przedstawicielami Wydziału Ekonomii płockiej filii Politechniki Warszawskiej. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, że
Politechnika Warszawska Filia w Płocku jest integralną jednostką Politechniki Warszawskiej – największej, najstarszej i najwyżej cenionej uczelni technicznej w Polsce. Filię w Płocku tworzą dwie podstawowe jednostki organizacyjne:
- Wydział Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii.
- Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych.
Studia na kierunku ekonomia bez względu na rodzaj ukończonej specjalności, umożliwiają uzyskanie gruntowej wiedzy ekonomicznej pozwalającej na podjęcie pracy lub dalsze studia.
Dodane przez admin dnia 08-03-2019 14:520 Czytań - Drukuj

Gość z Indii
Dnia 25 lutego 2019 roku do naszej szkoły przyjechał wolontariusz
z Indii, Pradeep Suriya.
Przez cały tydzień, kilka godzin dziennie, prowadził wykłady w języku angielskim na temat różnych dziedzin życia jego kraju.
W niezwykle atrakcyjny sposób opowiedział o kulturze, historii, kuchni, gospodarce oraz turystyce tego imponującego państwa. Wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli możliwość udziału w jego wykładach, które były świetną okazją, aby ćwiczyć umiejętności językowe słuchania ze zrozumieniem oraz mówienia po angielsku.
Dnia 26 lutego odbyła się wycieczka do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, gdzie Pradeep mógł zapoznać się z historią naszego regionu. Odbyła się również ...
Dodane przez admin dnia 08-03-2019 14:05Czytaj więcej ˇ 94 Czytań - Drukuj

Targi Edukacyjne
Dnia 01-03-2019 r. maturzyści naszej szkoły uczestniczyli w Targach Edukacyjnych w Płońsku. Celem Targów było przedstawienie uczniom i absolwentom oferty edukacyjnej uczelni, szkół policealnych i instytucji rynku pracy. Uczestnicy Targów mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami szkół wyższych, poznania kierunków studiów, zasad rekrutacji, form pomocy materialnej dla studentów oraz aktualnych ofert lokalnego rynku pracy.
Uczniowie uczestniczyli również w szkoleniu i warsztatach na temat czynników warunkujących trafny wybór dalszej ścieżki kształcenia
i zawodu.
Organizatorem wyjazdu była p. Maria Wiśniewska
Dodane przez admin dnia 05-03-2019 14:550 Czytań - Drukuj

Warsztaty UTH
W dniu 27-02-2019 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w cyklu warsztatów organizowanych w ramach Dnia Otwartego " Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie. Zajęcia odbyły się w wydziale zamiejscowym w Płońsku. Jeden z warsztatów prowadził dr Krzysztof Gawkowski, który przedstawił informacje dotyczące zachowań przemocowych z użyciem nowych technologii, przede wszystkim internetu i sieci telekomunikacyjnej. Inne zajęcia dotyczyły budowania swojego wizerunku w sieci. Uczniowie mogli także poznać warsztat i kulisy pracy policyjnego kryminologa a także obejrzeć pamiątki z egzotycznych podróży, które zgodnie z polskim prawem są zabronione.
Opiekunem grupy była p. Iwona Dalkiewicz.
Dodane przez admin dnia 04-03-2019 14:400 Czytań - Drukuj

Podsumowanie akcji Góra Grosza 2018
W tej edycji akcji udało się nam zebrać 27 kg bilonu, na co złożyło się 13153 monet i dało to sumę 438,15 zł,
Zwycięzcami konkursu na klasę, która zbierze najwięcej monet
i otrzyma N-kę z wybranego przedmiotu są:

• klasa I A, która zebrała najwięcej monet, bo aż 3431sztuk,
• klasa IV Te/Ti, która zebrała najwięcej pieniędzy, bo aż 77,72 zł.

SERDECZNIE GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM I DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY WZIĘLI UDZIAŁ W PRZEDSIĘWZIĘCIU :)
Ponadto do słoików wrzucono również: 47 euro centów, 10 Bani, 1 zł z 1989 r., 2 centy Amerykańskie, 50 kopiejek. W tabeli można...
Dodane przez admin dnia 04-03-2019 12:30Czytaj więcej ˇ 56 Czytań - Drukuj

Welcome to London
W dniach 18-23 lutego 25 uczniów naszej szkoły wybrało się na wycieczkę do Londynu, zorganizowaną przez panie Annę Wichowską-Szcześniewską oraz Annę Leszczyńską. Nie była to tylko zwykła wycieczka, a warsztaty językowe. Co to oznacza?
Nie byliśmy zakwaterowani w hotelu, ale mieszkaliśmy u rodzin brytyjskich i przy każdej sposobności musieliśmy używać angielskiego tak na serio - w prawdziwej komunikacji, co nie było łatwe. Jednak była to świetna okazja do próby własnych umiejętności językowych i szlifowania języka, jak i nawiązaniu nowych znajomości. Podczas pobytu w angielskiej stolicy zobaczyliśmy również wiele zabytków i dowiedzieliśmy się o ich historii. Byliśmy w takich miejscach jak ....
Dodane przez admin dnia 28-02-2019 18:25Czytaj więcej ˇ 140 Czytań - Drukuj

Powiatowy konkurs matematyczny
W miniony piątek ośmioosobowa grupa licealistów wzięła udział w etapie szkolnym III Powiatowego Konkursu Matematycznego. Dwugodzinne zmagania z konkursowymi zadaniami, to z pewnością możliwość sprawdzenia własnych umiejętności matematycznych na tle młodzieży z innych szkół. Angażowanie się w różnego rodzaju konkursy jest również źródłem nowych inspiracji oraz sposobem otwarcia na nowe wyzwania i nawet w przypadku gdy ktoś nie odniesie sukcesu, zysk dla osobistego rozwoju jest nie do przecenienia. Udział w konkursach, to również możliwość uzyskania odpowiedzi na pytania: czy walczymy do końca, czy wycofujemy się przy pierwszym potknięciu, jakie emocje wywołuje w nas rywalizacja i czy potrafimy przegrywać.
Dodane przez admin dnia 25-02-2019 11:550 Czytań - Drukuj

Kulinarne spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej
Uczniowie klasy 2a Szkoły Podstawowej w Raciążu wraz
z wychowawczynią p. Małgorzatą Sroślak, gościli dzisiaj w pracowni gastronomicznej Zespołu Szkół w Raciążu. Było to już kolejne spotkanie w ramach cyklicznych warsztatów kulinarnych dla najmłodszych, organizowanych w naszej szkole z inicjatywy
p. Grażyny Radeckiej.
Pod opieką uczniów z klas gastronomicznych dzieci uczyły się wyrobu , wypieku i dekoracji ciasteczek. Duże zaangażowanie oraz inwencja twórcza przyniosły ciekawe efekty w postaci niemalże kulinarnych dzieł sztuki.
Po skończonych zajęciach dzieci zwiedziły szkołę.
Zapraszamy do OBEJRZENIA ZDJĘĆ z tego wydarzenia.
Dodane przez admin dnia 22-02-2019 14:300 Czytań - Drukuj

Wcale nie jestem kujonem
"Wcale nie jestem kujonem", to konkurs wiedzy matematyczno-przyrodniczej skierowany do uczniów ostatnich klas gimnazjów i szkół podstawowych z terenu gminy Raciąż oraz gmin ościennych.
Konkurs powstał z inicjatywy nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych naszej szkoły. Konkurs pierwszy raz wystartował w roku szkolnym 2017/2018 a koordynatorem była
p. Monika Chłopik.
W tym roku zapraszamy do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu, nad którym pieczę sprawuje p. Monika Marciniak.

ZAPROSZENIE
ZADANIA 2018
Dodane przez admin dnia 18-02-2019 12:470 Czytań - Drukuj

Strona 3 z 7 < 1 2 3 4 5 6 > >>
BEZPIECZEŃSTWO

Ogłoszenia

ŚWIADECTWA MATURALNE BĘDĄ DO ODBIORU W DNIU
4 LIPCA 2019 r.


KONKURS SANEPID


Terminy egzaminów zawodowych - czerwiec/lipiec 2019 - TECHNIKUM

Terminy egzaminów zawodowych - czerwiec/lipiec 2019 -
BS Ist.
Kanały zewnętrzne
Nasze sukcesy

Współpraca
Design by A.K. with theme CeRNoBiL for ZS Raciaz Powered by PHP-Fusion 213611 Unikalnych wizyt