ZS RaciążLogowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
011 022 033 044 055 066
slider by WOWSlider.com v8.7

Turniej siatkarski
W minioną sobotę odbył się Turniej Siatkarski o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Raciążu.
W turnieju wzięły udział trzy drużyny: Uczniowie ZS Raciąż, Reprezentacja Gminy Siemiątkowo oraz Nauczyciele i Przyjaciele ZS Raciąż. O godzinie 9.00 Pani Dyrektor Dorota Rubinkowska otworzyła zawody, których hasłem przewodnim było „100 lat polskiego sportu”. Zawody sędziował p. Wojciech Stanowski.
Za przygotowanie imprezy osobami odpowiedzialnymi byli:
p. Andrzej Kowalski, p. Krzysztof Poczmański, p. Marta Stanowska.
Trzy mecze "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów wyłoniły zwycięzcę.
Po ciężkim boju puchar zdobyła reprezentacja ...
Dodane przez admin dnia 29-10-2018 12:12Czytaj więcej ˇ 128 Czytań - Drukuj

Konwersacje prawne
25 października 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie pt. „Konwersacje prawne z zakresu prawa cywilnego, ochrony dóbr osobistych i praw autorskich”.
Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się gdzie szukać informacji o prawie oraz o tym jakie podmioty mogą udzielać pomocy prawnej. Uczestnicy pogłębili wiedzę na temat m.in. konsekwencji nieprzestrzegania przepisów a także kiedy nabywamy zdolność do posiadania praw i obowiązków prawnych. Znajomość prawa przydaje się w życiu i raczej nie trzeba tej kwestii jakoś specjalnie uzasadniać. Szkolenie prowadziła radca prawny Justyna Matuszewska. Uczestnikami spotkania byli uczniowie z klas: 1a, 1b, 1Th/Ti, 2a, 3a, 3b.
Dodane przez admin dnia 26-10-2018 09:080 Czytań - Drukuj

Dzień Walki z Otyłością
Jak co roku 24 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Walki z Otyłością. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na narastający problem nadwagi, otyłości oraz ich konsekwencji.
Uczniowie naszej szkoły przygotowali plakaty prezentujące zdrową żywność a w czasie długiej przerwy spożywali wartościowe drugie śniadanie, przygotowane przez uczniów kl. III K. i III TŻ pod bacznym okiem opiekunów p. Grażyny Radeckiej i p. Kingi Wachol.
Artykuły spożywcze sfinansowała Spółdzielnia Uczniowska „Zespolik”, jabłka podarowali państwo E. J. Mączewscy.
Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację akcji składamy serdeczne podziękowania.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Dodane przez admin dnia 24-10-2018 13:590 Czytań - Drukuj

Od historii do współczesności czyli wyprawa do stolicy
W dniu 16 października 2018 r. klasy pierwsze naszego liceum pod opieką p. Beaty Kasickiej, p. Moniki Marciniak i p. Sławomira Krzeskiego (organizatora wyjazdu) wybrały się na wycieczkę do Warszawy.
Wyjazd rozpoczął się o godz. 8:00 w trochę zimny i ponury poranek. Na nasze szczęście kochani nauczyciele zadbali o to, abyśmy mieli wygodny i ciepły przejazd autokarem. Około godziny 9:00 dotarliśmy do Kościoła Ks. Jerzego Popiełuszki. Obejrzeliśmy Świątynię oraz pomodliliśmy się za duszę patrona.
Następnie wybraliśmy się do Sejmu. Jeszcze w autokarze uczennica klasy 1 b i p. Krzeski zapoznali nas jak wygląda praca organów, czym jest Sejm oraz kto go tworzy. Goście tacy jak my, mają ...
Dodane przez admin dnia 23-10-2018 09:41Czytaj więcej ˇ 127 Czytań - Drukuj

Dzień Edukacji Narodowej
"Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty obchodzone od 46 lat dla upamiętnienia powołania Komisji Edukacji Narodowej w 1773 r. z inicjatywy króla Augusta Poniatowskiego". Takimi słowami rozpoczęła szkolne uroczystości Dnia Nauczyciela Pani Dyrektor Dorota Rubinkowska.
W dalszej części Pani Dyrektor wyraziła wdzięczność za trud, zaangażowanie, poświęcenie, zapał i energię w realizowaniu obowiązków i podejmowaniu dodatkowych zadań. "Nauczyciel ma wpływ na wieczność, nie jest bowiem w stanie określić, gdzie kończy się jego oddziaływanie".
DEN jest również okazją do nagradzania nauczycieli i pracowników szkoły. W tym roku w gronie nagrodzonych znaleźli się: ..
Dodane przez admin dnia 15-10-2018 15:13Czytaj więcej ˇ 219 Czytań - Drukuj

Stypendyści Mazowieckiego programu stypendialnego
„Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” jest projektem Samorządu Województwa Mazowieckiego realizowanym przez Departament Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020. Celem programu jest wsparcie finansowe uzdolnionej młodzieży, które pozwoli na realizację ich rozwoju edukacyjnego.
Z naszej szkoły beneficjentami tegorocznej edycji zostali licealiści: Piotr Ambrochowicz, Natalia Dębkowska i Aleksandra Szałkowska.
Gratulujemy!!!
Dodane przez admin dnia 11-10-2018 14:060 Czytań - Drukuj

Parada Niepodległości
W minioną sobotę ulicami Płońska przeszła Parada Niepodległości. W marszu wzięli udział przedstawiciele różnych organizacji, jednostek samorządowych i szkół z powiatu płońskiego. Było to kolejne wydarzenie organizowane z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
W trakcie przemarszu zainicjowano ustawienie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz uroczyście nadano jednemu z płońskich rond imię „Ronda 100-lecia Odzyskania Niepodległości”.
Przemarsz zakończył się nad Płonką gdzie uczestnicy mogli posilić się grochówką i wspólnie odśpiewać pieśni patriotyczne. W marszu wzięło udział około 2000 osób. Jedną z grup była ....
Dodane przez admin dnia 30-09-2018 21:14Czytaj więcej ˇ 149 Czytań - Drukuj

Spotkanie z policjantem
W dniu 25-09-2018 r. uczniowie klas pierwszych liceum ogólnokształcącego, technikum oraz szkoły branżowej uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym asp. Robertem Kędzierskim.
Tematem spotkania była przestępczość nieletnich i konsekwencje prawne ryzykownych zachowań.
Przedstawiciel policji wyjaśniał pojęcia: Kto to jest nieletni? Co to jest czyn karalny? Co to jest demoralizacja? Mówił również o aspektach nietykalności cielesnej, groźbach karalnych i wymuszaniu określonych zachowań. Ponadto młodzież zapoznała się ze środami wychowawczo-poprawczymi stosowane przez sądy i policję wobec nieletnich.
Koordynatorem spotkania była pedagog p.Iwona Dalkiewicz.
Dodane przez admin dnia 26-09-2018 21:280 Czytań - Drukuj

Prelekcja Sto na Sto
18 września 2018 roku uczniowie naszej szkoły (klasy pierwsze liceum i technikum ) brały udział w prelekcji poświęconej Polskiemu Państwu Podziemnemu. Prelekcję przeprowadził Kajetan Rajski - redaktor naczelny Fundacji Kwartalnika Wyklęci. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach projektu ,,Sto na Sto'' upamiętniającego 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W czasie prelekcji p. Rajski przedstawił młodzieży losy wybranych Żołnierzy Wyklętych, szczeególnie rotmistrza Witolda Pileckigo i Danuty Siedzikówny ,,Inki'', stawiając ich za wzór do naśladowania. Każdy uczeń otrzymał ulotkę i zakładkę do książki z wizerunkiem Żołnierzy Wyklętych. Prelekcja spotkała się dużym zainteresowaniem ze strony naszych uczniów. Koordynatorem akcji była p. Aneta Chyczewska.
Dodane przez admin dnia 24-09-2018 11:580 Czytań - Drukuj

100 km na 100-lecie
14-09-2018 r. w Płońsku odbył się międzyszkolny bieg sztafetowy z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. W zawodach brało udział 10 szkół powiatowych. W każdej drużynie startowało 10 zawodników. Każdy z uczestnik musiał przebiec 1 km, co dało wspólny dystans 100 km.
Opiekunem młodzieży z naszej szkoły był p. Krzysztof Poczmański.
Również w naszej szkole z okazji obchodów 100-lecia już niedługo odbędzie się impreza sportowa - Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora Szkoły. Na dzień 27 października zaplanowano zawody, w których udział mogą wziąć amatorskie drużyny siatkarskie mężczyzn.
Szczegóły dotyczące imprezy już wkrótce zostaną opublikowane na naszej stronie.
Dodane przez admin dnia 19-09-2018 09:230 Czytań - Drukuj

Przedwiośnie
"Czaruś dostał był właśnie promocję z klasy czwartej do piątej i skończył czternasty rok życia, gdy Seweryna Barykę jako oficera zapasowego powołano do wojska. — Wojna wybuchła. — Szybko, w ciągu paru dni, idylla rodzinna została zdruzgotana. Cezary znalazł się sam z matką w osierociałym mieszkaniu."
Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję Narodowego Czytania "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego, organizowaną we współpracy z Biblioteką Publiczną oraz Miejskim Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Raciążu. We wnętrzu - wystylizowanym na przedział w wagonie kolejowym - zasiadały osoby czytające fragmenty tekstu. Akcja zgromadziła przedstawicieli różnych szkół i instytucji. Autorem scenariusza i wyboru fragmentów powieści był pan Andrzej Łopata.
Dodane przez admin dnia 13-09-2018 22:230 Czytań - Drukuj

Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
Ogłoszenia

UWAGA!!! EGZAMIN
Z INFORMATYKI DLA SŁUCHACZY LICEUM DLA DOROSŁYCH ODBĘDZIE SIĘ 26 STYCZNIA
O GODZINIE 8.00
W PRACOWNI 108
*********************
* KONKURS NA LOGO *
*********************
PLAN ZJAZDÓW
w semestrze letnim
Liceum dla Dorosłych
Kanały zewnętrzne
Nasze sukcesy

Współpraca
Design by A.K. with theme CeRNoBiL for ZS Raciaz Powered by PHP-Fusion 189043 Unikalnych wizyt