ZS RaciążLogowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
011 022 033 044 055 066
slider by WOWSlider.com v8.7

Oddajemy krew
W dniu 11-12-2017r. przeprowadzono akcję honorowego krwiodawstwa, w którą chętnie zaangażowała się pełnoletnia młodzież z naszych szkół.
Podobnie jak w ubiegłym roku na parkingu przed szkołą stanął ambulans do pobierania krwi, gdzie była możliwość pozostawienia 450ml "daru życia".

Akcją koordynowała p. Ewa Szelągowska.
Dodane przez admin dnia 11-12-2017 15:310 Czytań - Drukuj

Stypendystki Prezesa Rady Ministrów
29 listopada 2017r. w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Stypendium może otrzymać uczeń szkoły kończącej się egzaminem maturalnym, który otrzymał najwyższy wynik w szkole, świadectwo z wyróżnieniem lub posiada szczególne uzdolnienia. Z powiatu płońskiego stypendium otrzymało 9 uczniów. Z naszych szkół w gronie najlepszych uczniów w tej edycji znalazły się Karolina Kowalewska (liceum) i Weronika Wójtewicz (technikum).
GRATULUJEMY!!!
Dodane przez admin dnia 11-12-2017 15:070 Czytań - Drukuj

Mikołajkowy Kiermasz Charytatywny
W dniu 6 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbył się kiermasz charytatywny, na którym uczniowie sprzedawali m.in. hot-dogi, tosty i kanapki. Pieniądze zebrane w trakcie kiermaszu zostaną przekazane na zakupy żywności dla zwierząt ze schronisk w Płocku i Pawłowie.
W organizację kiermaszu zaangażowali się uczniowie klas: IA, IB, ITŻ/TI, IITŻ/TI, III
TE oraz IVTE/TŻ. Opiekunami były p. M. Bylińska, M. Chudzyńska oraz M.
Figurska.
W tym miejscu należy przypomnieć, że zbiórka artykułów dla schronisk trwa już od kilku tygodni. Do tej pory zebrano pokaźną ilość potrzebnych produktów, które niebawem zostaną przekazane potrzebującym.
Dodane przez admin dnia 07-12-2017 12:370 Czytań - Drukuj

Wieczór wróżb w internacie
Andrzejki - to popularna nazwa wieczoru wróżb odprawianych w wigilię świętego Andrzeja, patrona m.in. Szkocji, gdzie dzień 30 listopada jest świętem narodowym. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.
Katarzynki natomiast, to taki męski odpowiednik andrzejek. W nocy z 24 na 25 listopada, tj. w wigilię św. Katarzyny Aleksandryjskiej, odbywają się wróżby młodych mężczyzn dotyczące ożenku i poszukiwania partnerki.
W internacie Zespołu Szkół w Raciążu Andrzejki i Katarzynki obchodzono jednocześnie 30 listopada. Wróżby dla panien i kawalerów, dużo śmiechu i humoru - tak można podsumować wspólnie spędzony wieczór, do którego scenariusz przygotowali wcześniej sami uczniowie.
Organizatorem imprezy były panie Magdalena Bylińska, Iwona Dalkiewicz i Magdalena Figurska.
Więcej zdjęć na FB.


Dodane przez admin dnia 01-12-2017 08:470 Czytań - Drukuj

Matura próbna z Operonem
W ubiegłym tygodniu uczniowie klas trzecich liceum i czwartych technikum sprawdzali swoją wiedzę na próbnych egzaminach maturalnych, organizowanych w naszej szkole za pośrednictwem wydawnictwa Operon.
Do egzaminów z przedmiotów obowiązkowych przystąpiło 53 licealistów i 24 uczniów technikum.
Wśród przedmiotów dodatkowych najwięcej uczniów przystąpiło do egzaminu z języka angielskiego i biologii.
Dodane przez admin dnia 29-11-2017 13:370 Czytań - Drukuj

Mamy kolejnych laureatów
W dniu 15 listopada 2017r., podczas Europejskich Dni Pracodawcy w Żurominie, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pt. „Aktywizacja zawodowa i integracja społeczna młodzieży". Organizatorem konkursu był Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.
Do konkursu przystąpiło 53 uczestników reprezentujących 11 szkół z obszarów wiejskich powiatów żuromińskiego, mławskiego, ciechanowskiego i płońskiego. Wśród 24 laureatów znalazły się dwie uczennice Technikum w Raciążu - Karolina Szelągiewicz (3Te) i Weronika Wójtewicz (3Te). Nasze uczennice otrzymały nagrodę w postaci 5-dniowego wyjazdu edukacyjno-integracyjnego do Niemiec, który odbędzie się w 2018 roku.
Opiekunem merytorycznym laureatek była p. Magdalena Bylińska.
Serdecznie gratulujemy!


Dodane przez admin dnia 19-11-2017 13:120 Czytań - Drukuj

Nasze szkoły dwukrotnie na warszawskim podium
10 listopada 2017 r. Wojewoda Mazowiecki wręczył nagrody w konkursie „Cena Niepodległości. Cmentarze i groby wojenne na Mazowszu” dla uczniów szkół z województwa mazowieckiego.
Konkurs został zrealizowany w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017–2021.
Zadaniem w konkursie było stworzenie opracowań literackich bądź audiowizualnych, poświęconych cmentarzom i grobom wojennym na Mazowszu. Chodziło o objęcie rysem historycznym lokalnych działań wojennych, biogramy osób pochowanych, ich wcześniejsze losy oraz historię danej mogiły lub cmentarza wojennego. Wręczono nagrody w kategorii literackiej i audiowizualnej.

• W kategorii audiowizualnej, I miejsce zajęli uczniowie naszych szkół: Magdalena Gosik (IIB), Wiktoria Petrykowska (IIB) oraz Igor Uliński (II TŻ) pod opieką pani Anety Chyczewskiej.

• W kategorii literackiej, II miejsce zajęła uczennica Karolina Kowalewska (IIB)

Dodane przez admin dnia 16-11-2017 10:34Czytaj więcej ˇ 126 Czytań - Drukuj

W tym roku wicemistrzostwo
Finały powiatowego turnieju w halowej piłce nożnej rozegrane w miniony poniedziałek, zakończyły się uzyskaniem przez drużynę ZS w Raciążu tytułu wicemistrza.
Dwa zwycięstwa i jedna przegrana spowodowały, że o końcowym wyniku zdecydował bezpośredni mecz dwóch najlepszych ekip.
ZS w Raciążu zagrał w identycznym składzie jak w meczach półfinałowych, jednak zawodnicy zaprezentowali dużo lepszą formę strzelecką.
Wyniki meczów:.....
Dodane przez admin dnia 14-11-2017 13:58Czytaj więcej ˇ 146 Czytań - Drukuj

Tydzień Konstytucyjny
W ramach IV edycji Tygodnia Konstytucyjnego gościliśmy w naszej szkole prawnika p. Ryszardę Stasiak, która w przystępny i interesujący sposób pokazała, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. Zwróciła uwagę na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji.
W spotkaniu zorganizowanym przez p. Izabelę Chyczewską uczestniczyli uczniowie kl. 2 T/Ti i 2 a LO.

Dodane przez admin dnia 14-11-2017 09:020 Czytań - Drukuj

Awans do powiatowego finału w piłce nożnej
Piątkowe uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości, zbiegły się z organizowaną w tym dniu imprezą sportową - piłkarskimi półfinałami o mistrzostwo powiatu.
Nasza drużyna awansowała do rozgrywek finałowych, które odbędą się w najbliższy poniedziałek w Płońsku.
Reprezentacja ZS w Raciążu pod wodzą trenera p. Krzysztofa Poczmańskiego, rozegrała dwa zwycięskie mecze, co dało jej najlepszy wynik w turnieju.
W składzie zwycięskiej drużyny zagrali: ......
Dodane przez admin dnia 12-11-2017 10:47Czytaj więcej ˇ 136 Czytań - Drukuj

Znajdujemy się w Warszawie, w kawiarni Mała Ziemiańska…
Multimedialne widowisko W rytmie Niepodległości, dzięki przekazowi na żywo, objęło swoim zasięgiem nie tylko szkoły powiatu płońskiego. Mogliśmy być świadkami pierwszego takiego przedsięwzięcia, które przetestowało możliwości techniczne szkół w zakresie emisji obrazu i dźwięku. Była to również doskonała okazja do wspólnego świętowania 99 rocznicy odzyskania niepodległości.
Krótkie programy artystyczne serwowane przez płońskie szkoły ponadgimnazjalne oraz Zespół Szkół w Raciążu stanowiły spójną całość koordynowaną przez prowadzących imprezę w Zespole Szkół nr 2 w Płońsku.
Program naszej szkoły ....
Dodane przez admin dnia 11-11-2017 08:51Czytaj więcej ˇ 153 Czytań - Drukuj

Strona 3 z 5 < 1 2 3 4 5 >
REKRUTACJA

*** OFERTA ***

** TERMINY **

** KRYTERIA **

*** NABÓR ***
Ogłoszenia

Plan kursu KUCHARZ 1 st.

Termin ogłoszenia wyników egzaminów z kwalifikacji w sesji zimowej - 23 marca 2018r.

Terminy kursów dla kasy 1w


Kanały zewnętrzne

#OBEJRZYJ#
#FILM#

Występ naszej szkoły w multimedialnej akademii z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości:
przewiń film na 51:25

Nasze sukcesy

Współpraca
Design by A.K. with theme CeRNoBiL for ZS Raciaz Powered by PHP-Fusion 134140 Unikalnych wizyt