ZS RaciążLogowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta_
ANKIETA
Aktualności
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
011 022 033 044 055 066
slider by WOWSlider.com v8.7

Dzień Edukacji Narodowej 2017
Dzień Edukacji Narodowej, zwany potocznie Dniem Nauczyciela, to znane polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972r. Dzień ten upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

W naszej szkole w dniu 13-10-2017r. odbyła się z tej okazji akademia, którą przygotowały p. Magdalena Chudzyńska i p. Magdalena Bylińska. Chociaż data - piątek 13-go, mogła wróżyć nieprzewidziane komplikacje, wszystko odbyło się zgodnie z planem.....
Dodane przez admin dnia 13-10-2017 16:59Czytaj więcej ˇ 115 Czytań - Drukuj

Sejm, Dunkierka i...
Klasy 1a, 1b, 1Tz, 1Ti, pod kierownictwem p. Sławomira Krzeskiego oraz opieką p. Anety Chyczewskiej, p. Moniki Chłopik i p. Andrzeja Kowalskiego, wzięły udział w jednodniowej wycieczce do Warszawy.

W programie wycieczki znalazły się: zwiedzanie budynku parlamentu RP, seans filmowy "Dunkierka", Muzeum Bł.Ks. J.Popiełuszki.
Deszczowa pogoda nie była w stanie popsuć humorów uczestników wyjazdu. Zamiast pamiątki w postaci klucza od sejmowej szatni przywieźliśmy kilka zdjęć, do których obejrzenia serdecznie zapraszamy!
Wejdź do galerii.
Dodane przez admin dnia 06-10-2017 16:260 Czytań - Drukuj

W Muzeum Warszawy
Dnia 3 października 2017r. uczniowie klasy 3 te/ti w czasie wycieczki do Warszawy odwiedzili Muzeum Warszawy na rynku Starego Miasta stolicy. Podczas wizyty mieli oni możliwość poznania historii miasta, obejrzenia eksponatów zgromadzonych na wystawie stałej, podziwiania panoramy rynku Starego Miasta z punktu widokowego budynku muzeum oraz zagrania w najstarszą na świecie grę planszową z XIII wieku. Następnie grupa pod opieką wychowawczyni p. Agnieszki Pelkowskiej oraz opiekuna p. Magdaleny Figurskiej udała się do kina w celu bliższego spotkania z przedmiotem sztuki nowoczesnej jaki niewątpliwie stanowi polska kinematografia.
Dodane przez admin dnia 04-10-2017 14:510 Czytań - Drukuj

Wyrwani z Niewoli
Jacek „Heres” Zajkowski i Piotr Zalewski już od kilku lat jeżdżą po całej Polsce jako Wyrwani z Niewoli, ewangelizując i dając świadectwo swojego życia. Prezentują autorski program profilaktyczny, grają koncerty, dzielą się doświadczeniami swoich przeżyć. Co roku trafiają do tysięcy ludzi.
Ostatnia płyta zespołu osiągnęła niemały sukces. Otrzymała nagrodę główną Feniks 2015 w kategorii “muzyka chrześcijańska”. W uzasadnieniu przyznanej nagrody możemy przeczytać m.in.:
“Za nowatorskie podejście do ewangelizacyjnej misji wyrażonej w muzycznej twórczości artysty. Za niezwykłość warstwy tekstowej, z której znaczna część trafia nie tylko do przedstawicieli młodszego pokolenia wierzących i praktykujących Polaków, ale potrafi zachwycić i inspirować także starszych słuchaczy z większym życiowym doświadczeniem."
W dniu 27-09-2017r. gościliśmy Wyrwanych z Niewoli w naszej szkole. W czasie trzygodzinnego spotkania uczniowie ZS w Raciążu, SP w Raciążu oraz ZS STO w Raciążu mogli doznać bliskiego spotkania z Jackiem i Piotrem. W organizację przedsięwzięcia zaangażowała się p. Agnieszka Bojanowska.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Dodane przez admin dnia 28-09-2017 08:170 Czytań - Drukuj

Spotkanie z przedstawicielami Policji
W dniu 26-09-2017r. odbyło się spotkanie z asp. Robertem Kędzierskim. Tematem spotkania była przestępczość nieletnich i konsekwencje prawne ryzykownych zachowań.
Poruszano tematy:
-"Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny"
- odpowiedzialność karna nieletnich
- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacja Moja Komenda.....
Dodane przez admin dnia 27-09-2017 14:51Czytaj więcej ˇ 73 Czytań - Drukuj

Kolejny rok owocnej współpracy z AIESEC i Szkołą Główną Handlową
Od 11 do 16 września 2017 r. Zespół Szkół w Raciążu gościł studentów z organizacji AIESEC. Jest to największa na świecie, niezależna organizacja prowadzona przez młodych ludzi, działająca w 122 krajach na poziomie lokalnym, narodowym i globalnym. Jednym z jej celów jest rozwijanie w młodych ludziach cech liderskich poprzez praktyczne doświadczenia w wymianach międzynarodowych oraz projektach wspierających ich realizację.
I tak Mariam z Gruzji, Mody z Omanu oraz Rio z Indonezji przyjechali do Polski, żeby nie tylko przybliżyć nam historię i kulturę swoich krajów, ale także motywować do nauki języka angielskiego, którego używali do komunikowania się z uczniami i nauczycielami...
Dodane przez admin dnia 20-09-2017 12:44Czytaj więcej ˇ 114 Czytań - Drukuj

Narodowe czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego
Uczniowie naszej szkoły - włączając się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego - spotkali się w Miejskim Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Raciążu, aby przeczytać wybrane sceny tego wyjątkowego dramatu.
Bohaterów „Wesela” odtwarzali również samorządowcy, nauczyciele oraz ksiądz...
Uczniowie poszerzyli wiadomości o twórczości artysty dzięki ekspozycji jego dzieł literackich i plastycznych.
W opinii uczestników spotkania taka forma popularyzacji dorobku kulturowego to nie tylko atrakcyjna lekcja historii, języka i kultury, ale też aktywny sposób spędzania wolnego czasu, służący integracji środowiska.
Za przygotowanie uczniów odpowiedzialni byli nauczyciele języka polskiego: Beata Kasicka i Andrzej Łopata.
W organizację spotkania zaangażowała się również Maria Wiśniewska.
Dodane przez admin dnia 14-09-2017 14:340 Czytań - Drukuj

Kronika wydarzeń 2016/2017
Nowy rok szkolny to również nowe wydarzenia z życia szkoły, które będą pojawiać się na naszej stronie internetowej. Newsy z ubiegłego roku szkolnego zostaną niebawem usunięte z głównego panelu witryny, ale dostęp do nich będzie nadal możliwy poprzez Kronikę Wydarzeń 2016/2017, dostępną w panelu "Archiwalne wydarzenia".
Kronika została utworzona w formacie pdf, dzięki czemu można ją pobrać i zachować na pamiątkę ;). Dokument zawiera interaktywny spis treści a więc znalezienie interesującego wydarzenia nie powinno sprawić problemu.

Dodane przez admin dnia 08-09-2017 08:390 Czytań - Drukuj

Nowy rok szkolny rozpoczęty!

W dniu 4-09-2017r. o godz. 9.00 odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Po udanych wakacjach naukę w Zespole Szkół w Raciążu rozpoczyna 434 uczniów i słuchaczy. 94 z nich to uczniowie z klas pierwszych liceum, technikum i, po raz pierwszy, Branżowej Szkoły I stopnia. Witamy ich serdecznie w murach naszej szkoły!
Czy nowy rok szkolny będzie obfitował w ciekawe wydarzenia i sukcesy naszych uczniów? Poprzednie lata szkolne mogą utwierdzać w przekonaniu, że inaczej być nie może. Dobre wyniki jakie osiągają nasi uczniowie i absolwenci na egzaminie maturalnym oraz egzaminach potwierdzających kwalifikacje w zawodzie napawają optymizmem, ale jednocześnie podnoszą poprzeczkę dla młodzieży z młodszych roczników.
Początek roku szkolnego w naszej szkole, oprócz powstania zgodnie z wymogami reformy Branżowej Szkoły I Stopnia, przynosi za sobą pewne zmiany kadrowe….
Dodane przez admin dnia 04-09-2017 12:01Czytaj więcej ˇ 198 Czytań - Drukuj

Strona 2 z 2 < 1 2
Zamówienie publiczne
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na zakup artykułów żywnościowych do Internatu Zespołu Szkół w Raciążu.
Czytaj więcej...

Ogłoszenia

Zmiana organizacji przerw...

Sesja egzaminacyjna Liceum dla Dorosłych

Zbiórka artykułów dla schroniska...

Akcja honorowego krwiodawstwa...

Kanały zewnętrzne

#OBEJRZYJ#
#FILM#

Występ naszej szkoły w multimedialnej akademii z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości:
przewiń film na 51:25

Nasze sukcesy

Współpraca
Design by A.K. with theme CeRNoBiL for ZS Raciaz Powered by PHP-Fusion 80151 Unikalnych wizyt