ZS RaciążLogowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
011 022 033 044 055 066
slider by WOWSlider.com v8.7

W majowych nutach
Rok 2018 to okres, w którym z inicjatywy Zarządu Powiatu Płońskiego odbywa się szereg imprez związanych z obchodami stulecia odzyskania niepodległości. Nasza szkoła również aktywnie włączyła się w to przedsięwzięcie . Jedną z czterech imprez zaplanowanych na rok jubileuszowy był koncert „W majowych nutach”, który odbył się w dniu 18 maja przy wsparciu Miejskiego Centrum Kultury w Raciążu.
Na sali koncertowej wśród licznej publiczności nie zabrakło zaproszonych gości - przedstawicieli władz samorządowych oraz dyrekcji szkół.
W czasie koncertu wystąpiły grupy i soliści w różnym przedziale wiekowym zgodnie z ideą: „Muzyka łączy pokolenia”. Mogliśmy...
Dodane przez admin dnia 21-05-2018 09:03Czytaj więcej ˇ 94 Czytań - Drukuj

Chrześcijański Horacy z Mazowsza
11 i 12 maja bieżącego roku trwał XIV Międzynarodowy Festiwal ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego. Pierwszego dnia w ZS nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku, odbyło się rozstrzygnięcie konkursów: krasomówczego i literackiego. Wszyscy uczestnicy wykazali się żywym zainteresowaniem wobec M. K. Sarbiewskiego, poety wybitnego, a tak mało znanego. Tegorocznym tematem wypowiedzi lub rozprawki było zagadnienie: Sarbiewski a patriotyzm. W kategorii literackiej wyróżnienie zdobyła uczennica naszej szkoły - Karolina Kowalewska.
Dodane przez admin dnia 18-05-2018 16:550 Czytań - Drukuj

Dzień Ziemi
Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia jest akcją prowadzoną corocznie po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. To czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów. Hasłem tegorocznej kampanii jest walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. Włącz się do działań na rzecz ochrony środowiska – zaczynając od swojego najbliższego otoczenia! Oby nadchodzące dni były spokojne i pogodne dla naszego pięknego statku kosmicznego, jakim jest nasza planeta w miarę jak kręci się oraz krąży w mroźnej przestrzeni ze swoim ciepłym i wrażliwym ładunkiem ożywionej natury. W przygotowanie akcji zaangażowali się uczniowie kl. 1a, 1b i 2b LO pod opieką p. D. Ambrochowicz.
Dodane przez admin dnia 09-05-2018 07:490 Czytań - Drukuj

Trzeci dzień matur za nami
Matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym już za nami. Panuje pogląd, że to najłatwiejszy egzamin z trzech obowiązkowych. Wyniki mogą jednak niekiedy zaskoczyć. Miny naszych maturzystów wychodzących z sal wskazywały, że raczej tak źle nie będzie.
Jeszcze tylko: język angielski na poziomie rozszerzonym (to już dzisiaj), matematyka na poziomie rozszerzonym, biologia, wiedza o społeczeństwie, fizyka, geografia, chemia, historia, język rosyjski i... po egzaminach! W międzyczasie trochę stresu na egzaminach ustnych a później już tylko najdłuższe wakacje w życiu.
Dodane przez admin dnia 08-05-2018 13:420 Czytań - Drukuj

Drugi dzień matur za nami
7 maja to dzień, w którym maturzyści zmierzyli się z zadaniami z matematyki. Czy matura z tego przedmiotu jest trudna?
Poziom podstawowy z samego założenia obejmuje podstawową wiedzę z zakresu szkoły średniej i nie powinien przeciętnemu uczniowi sprawić dużych problemów. Praktyka pokazuje, że różnie to bywa, choć jak dotąd w naszej szkole uczniowie osiągali wysokie wyniki i nie taka matematyka była straszna, jak ją malowali.
Spora grupa maturzystów zgodziła się podzielić wrażeniami po dzisiejszym egzaminie i wziąć udział w krótkiej ankiecie. Trzy krótkie pytania i trzy krótkie odpowiedzi, czyli kwintesencja bez ubarwień.
Wyniki ankiety....

Dodane przez admin dnia 07-05-2018 12:45Czytaj więcej ˇ 84 Czytań - Drukuj

Pierwszy dzień matur za nami
Zakwitły kasztany - to znak, że egzaminy maturalne czas zacząć.
4 maja punktualnie o 9.00 nasi maturzyści rozpoczęli zmagania z językiem polskim. Kilku z nich po wyjściu z sali podzieliło się swoimi wrażeniami z pierwszego dnia matur.
Maturzystka 1:
Temat dotyczył tęsknoty i był stosunkowo łatwy. Co do testu mam mieszane uczucia. Pierwszy tekst w teście oceniam jako trudniejszy, drugi – łatwiejszy. W porównaniu z maturą próbną – teraz było łatwiej.
Maturzysta 2:
W moim odczuciu część testowa była trudna. Wybrałem analizę wiersza Ernesta Brylla. Poziom trudności oceniam jako porównywalny....
Dodane przez admin dnia 04-05-2018 13:50Czytaj więcej ˇ 82 Czytań - Drukuj

Pożegnanie absolwentów
W dniu 27-04-2018 r. pożegnaliśmy absolwentów klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego, Technikum oraz Liceum dla Dorosłych.
W tym roku szkołę ukończyło 77 uczniów szkół dla młodzieży i 15 słuchaczy szkoły dla dorosłych.
Pani Dyrektor Alicja Mazurowska pogratulowała sukcesów oraz wręczyła nagrody wyróżniającym się absolwentom.
W gronie najlepszych w tym roku znaleźli się: Katarzyna Stępniak, Wiktor Chrzanowski i Aleksandra Dobrzyńska.
Nagrody za inne osiągnięcia otrzymali: Magda Markiewicz, Martyna Markowicz, Przemysław Sadowski, Kamila Pawlak, Anna Karwowska, Ewelina Karwowska, Paula Szczuka.
Artystyczną oprawę uroczystości przygotowała....
Dodane przez admin dnia 04-05-2018 12:32Czytaj więcej ˇ 148 Czytań - Drukuj

Wręczenie nagród laureatom konkursu Wcale nie jestem kujonem
W marcu b.r. odbył się konkurs „Wcale nie jestem kujonem”, zorganizowany przez nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych Zespołu Szkół w Raciążu. W konkursie wzięli udział uczniowie klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej w Raciążu oraz Szkoły Podstawowej w Siemiątkowie. Z 15 uczestników wyłoniono laureatów oraz przyznano wyróżnienia. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów miało miejsce w czasie Dnia Otwartego.
Serdecznie dziękujemy dyrekcji szkół, opiekunom a przede wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.
Na zdjęciu laureaci konkursu wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej w Raciążu. Koordynatorem działań związanych z organizacją i przeprowadzeniem konkursu była p. Monika Chłopik.
Nagrody otrzymali ....
Dodane przez admin dnia 01-05-2018 08:16Czytaj więcej ˇ 80 Czytań - Drukuj

Dzień Otwarty 2018
25 kwietnia odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty. Przybyłych gimnazjalistów przywitała p. Wicedyrektor Dorota Rubinkowska oraz licealistka Karolina Kowalewska. Uczniowie trzecich klas gimnazjum mogli obejrzeć pomieszczenia szkolne, m.in. salę gimnastyczną, pracownie przedmiotów zawodowych, pracownie przedmiotów przyrodniczych oraz internat. Grupy zwiedzające szkołę mogły również zajrzeć do klas, w których odbywały się lekcje oraz wziąć udział w prezentacjach przygotowanych przez uczniów i opiekunów klasopracowni. Za przygotowanie imprezy odpowiedzialnymi były panie Magdalena Bylińska i Magdalena Chudzyńska. Przypominamy, że nabór do szkół ponadgimnazjalnych rusza z dniem 10 maja 2018 r. Link do strony obsługującej nabór elektroniczny jest dostępny w dziale "Oferta...". Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia!
Dodane przez admin dnia 30-04-2018 16:380 Czytań - Drukuj

Szkolny Dzień Nauki
"Tajemniczo, magicznie i magnetycznie" - pod takim hasłem odbył się tegoroczny Szkolny Dzień Nauki.
Uczniowie naszych szkół mogli wziąć udział w zajęciach popularyzujących wiedzę z zakresu przedmiotów przyrodniczych - biologii, chemii, fizyki i geografii.
Dlaczego powierzchnia Ziemi jest nierówna?
Jakie tajemnicze składniki zawierają produkty spożywcze?
Co ma wspólnego elektryczność z magnetyzmem?
Czy chemia to magia?
Odpowiedzi na te pytania dla naszych uczniów nie są już takie trudne.
Wydarzeniem koordynowała p. Iwona Szelągowska. W zorganizowanie zajęć warsztatowo-pokazowych zaangażowali się również p. Daniela Ambrochowicz, p. Paulina Wesołowska, p. Andrzej Kowalski oraz uczniowie klas drugich LO, dla których prawa natury nie mają tajemnic :).
Dodane przez admin dnia 26-04-2018 09:160 Czytań - Drukuj

Dzień Języków Obcych
Dzień Języków Obcych kolejny raz zapisał się atrakcjami przygotowanymi przez uczniów, pod kierunkiem nauczycieli języków obcych. Różnobarwne ekspozycje - udekorowały korytarze naszej szkoły. Tematyka materiałów wizualnych przedstawiała krajobrazy, dorobek naukowy i kulturalny Rosji, Wielkiej Brytanii oraz prezentowała niemieckich wokalistów i niemieckie zespoły muzyczne pod hasłem „Musik ist die gemeinsame Sprache der Menschheit” .
Atrakcją tego dnia był quiz muzyczny dotyczący niemieckiej muzyki,
w którym udział wzięło 15 uczniów.
I miejsce ex aequo zajęły...
Dodane przez admin dnia 24-04-2018 09:25Czytaj więcej ˇ 106 Czytań - Drukuj

Strona 2 z 7 < 1 2 3 4 5 > >>
KKZ
Ogłoszenia


Terminy kursów na rok szkolny 2018/2019

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe - nowość w kształceniu osób dorosłych

Terminy praktyk zawodowych 2018/2019

Terminy egzaminów zawodowych

Kanały zewnętrzne
Nasze sukcesy

Współpraca
Design by A.K. with theme CeRNoBiL for ZS Raciaz Powered by PHP-Fusion 163636 Unikalnych wizyt