ZS RaciążLogowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
011 022 033 044 055 066
slider by WOWSlider.com v8.7

Podziękowanie za wieloletnią pracę
W dniu 14-11-2018 r. odbyło się oficjalne podziękowanie za wieloletnią pracę dwojgu nauczycielom, którzy od września 2018 r. przeszli na emeryturę.
Pani Ewa Szelągowska - dotychczasowa pedagog - w edukacji przepracowała 40 lat, w czasie których odniosła wiele sukcesów na różnych płaszczyznach swoich działań (m.in. tegoroczna nagroda starosty za całokształt pracy pedagogicznej, wręczona w czasie obchodów Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej).
Pan Andrzej Wochnowicz - nauczyciel wychowania fizycznego - zostaje w naszej pamięci m.in. jako niezastąpiona dusza towarzystwa, w obecności której uśmiech na twarzach pojawiał się automatycznie. Podziękowanie w imieniu rady pedagogicznej i ...
Dodane przez admin dnia 16-11-2018 11:19Czytaj więcej ˇ 101 Czytań - Drukuj

Kompetencje kluczowe - szkolenie nauczycieli
Unia Europejska wspiera rozwój obywateli poprzez zdefiniowanie najważniejszych i najbardziej podstawowych umiejętności, które człowiek powinien rozwijać w trakcie swojego życia celem osiągnięcia sukcesu w życiu zawodowym i prywatnym. Umiejętności te nazywane są kompetencjami kluczowymi i jest ich osiem: porozumiewanie się w języku ojczystym, porozumiewanie się w językach obcych, kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne, kompetencje informatyczne, umiejętność uczenia się, kompetencje społeczne i obywatelskie, inicjatywność i przedsiębiorczość, świadomość i ekspresja kulturalna.
Kompetencje kluczowe są również ważne....
Dodane przez admin dnia 16-11-2018 10:30Czytaj więcej ˇ 68 Czytań - Drukuj

Miejskie obchody Święta Odzyskania Niepodległości
W dniu 11 listopada odbyły się miejskie uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości, w których wzięli udział nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół w Raciążu.
O godzinie 11.30 świętowanie rozpoczęła Msza Św. w intencji Ojczyzny, sprawowana przez ks. prob. Wiesława Kosińskiego.
W czasie nabożeństwa został zaprezentowany program słowno-muzyczny przygotowany przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej w Raciążu przy współudziale uczniów i nauczycieli
z naszej szkoły. Było to kolejne wspólne działanie naszych szkół związane z obchodami 100-lecia.
Po uroczystościach religijnych społeczność miasta przeszła pod Pomnik Pamięci Narodowej, gdzie ...
Dodane przez admin dnia 12-11-2018 08:40Czytaj więcej ˇ 79 Czytań - Drukuj

100 lat minęło
W miniony piątek odbyły się obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. Świętowanie rozpoczęło się o godzinie 11.11, kiedy to wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy. Później odbył się konkurs piosenki patriotycznej zorganizowany przez pana Sławomira Krzeskiego. Oprócz reprezentacji klas: 1a, 1b, 2a, 2b, 2T, 3a, 3T, 4T, swoje wokalne umiejętności zaprezentowali nauczyciele. Jury w składzie: Ewa Michalska, Elżbieta Kocięda i Piotr Czarnecki, wyłoniło zwycięzców, którymi zostali uczniowie klasy 4Te/Ti.
Następnym punktem programu było zasadzenie przed szkołą drzewka. Symboliczny świerk, który ma doczekać następnego stulecia, został z inicjatywy Pani Dyrektor Doroty Rubinkowskiej zasadzony na....
Dodane przez admin dnia 11-11-2018 19:12Czytaj więcej ˇ 93 Czytań - Drukuj

Raciąż w finale
Nasi piłkarze wywalczyli awans do finału Powiatowego Turnieju w Piłce Nożnej. Mecze rozegrane zostały 30 października na naszej hali sportowej. Grały trzy drużny: ZS Raciąż, ZS 1 Płońsk, ZS 2 Płońsk.
Raciąż awansował z kompletem punktów i stosunkiem bramek 8:3 wygrywając swoje mecze z płońskimi szkołami, 4:2 z "Dwójką" i 4:1 z "Jedynką".
Opiekunem drużyny był pan Krzysztof Poczmański.

TABELA:
1. ZS Raciąż - punkty: 6 - bramki: 8:3
2. ZS 2 Płońsk - punkty: 3 - bramki 4:4
3. ZS 1 Płońsk - punkty: 0 - bramki 1:6
Dodane przez admin dnia 05-11-2018 11:000 Czytań - Drukuj

W Muzeum Neonów
Wycieczka do Warszawy w dniu 25 października 2018 roku okazała się niezwykle ciekawa.
W wyjeździe brały udział klasy: 2b, 2a, 2ti oraz grupy uczniów z klas 1a i 1b. Kierownikiem wycieczki był pan Andrzej Łopata, a opiekunkami: pani Iwona Dalkiewicz oraz pani Marta Stanowska.
Na początek – kino: młodzież obejrzała wybrany film (były dwie możliwości).
Następnie Muzeum Neonów, a tutaj - niespodzianka: bardzo ciekawe wnętrze i neony warszawskie, o których pani przewodnik potrafiła barwnie opowiadać, z dodatkiem fachowych informacji technicznych i – historycznych.
Na koniec....
Dodane przez admin dnia 04-11-2018 10:16Czytaj więcej ˇ 104 Czytań - Drukuj

Turniej siatkarski
W minioną sobotę odbył się Turniej Siatkarski o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Raciążu.
W turnieju wzięły udział trzy drużyny: Uczniowie ZS Raciąż, Reprezentacja Gminy Siemiątkowo oraz Nauczyciele i Przyjaciele ZS Raciąż. O godzinie 9.00 Pani Dyrektor Dorota Rubinkowska otworzyła zawody, których hasłem przewodnim było „100 lat polskiego sportu”. Zawody sędziował p. Wojciech Stanowski.
Za przygotowanie imprezy osobami odpowiedzialnymi byli:
p. Andrzej Kowalski, p. Krzysztof Poczmański, p. Marta Stanowska.
Trzy mecze "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów wyłoniły zwycięzcę.
Po ciężkim boju puchar zdobyła reprezentacja ...
Dodane przez admin dnia 29-10-2018 12:12Czytaj więcej ˇ 114 Czytań - Drukuj

Konwersacje prawne
25 października 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie pt. „Konwersacje prawne z zakresu prawa cywilnego, ochrony dóbr osobistych i praw autorskich”.
Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się gdzie szukać informacji o prawie oraz o tym jakie podmioty mogą udzielać pomocy prawnej. Uczestnicy pogłębili wiedzę na temat m.in. konsekwencji nieprzestrzegania przepisów a także kiedy nabywamy zdolność do posiadania praw i obowiązków prawnych. Znajomość prawa przydaje się w życiu i raczej nie trzeba tej kwestii jakoś specjalnie uzasadniać. Szkolenie prowadziła radca prawny Justyna Matuszewska. Uczestnikami spotkania byli uczniowie z klas: 1a, 1b, 1Th/Ti, 2a, 3a, 3b.
Dodane przez admin dnia 26-10-2018 09:080 Czytań - Drukuj

Dzień Walki z Otyłością
Jak co roku 24 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Walki z Otyłością. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na narastający problem nadwagi, otyłości oraz ich konsekwencji.
Uczniowie naszej szkoły przygotowali plakaty prezentujące zdrową żywność a w czasie długiej przerwy spożywali wartościowe drugie śniadanie, przygotowane przez uczniów kl. III K. i III TŻ pod bacznym okiem opiekunów p. Grażyny Radeckiej i p. Kingi Wachol.
Artykuły spożywcze sfinansowała Spółdzielnia Uczniowska „Zespolik”, jabłka podarowali państwo E. J. Mączewscy.
Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację akcji składamy serdeczne podziękowania.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Dodane przez admin dnia 24-10-2018 13:590 Czytań - Drukuj

Od historii do współczesności czyli wyprawa do stolicy
W dniu 16 października 2018 r. klasy pierwsze naszego liceum pod opieką p. Beaty Kasickiej, p. Moniki Marciniak i p. Sławomira Krzeskiego (organizatora wyjazdu) wybrały się na wycieczkę do Warszawy.
Wyjazd rozpoczął się o godz. 8:00 w trochę zimny i ponury poranek. Na nasze szczęście kochani nauczyciele zadbali o to, abyśmy mieli wygodny i ciepły przejazd autokarem. Około godziny 9:00 dotarliśmy do Kościoła Ks. Jerzego Popiełuszki. Obejrzeliśmy Świątynię oraz pomodliliśmy się za duszę patrona.
Następnie wybraliśmy się do Sejmu. Jeszcze w autokarze uczennica klasy 1 b i p. Krzeski zapoznali nas jak wygląda praca organów, czym jest Sejm oraz kto go tworzy. Goście tacy jak my, mają ...
Dodane przez admin dnia 23-10-2018 09:41Czytaj więcej ˇ 112 Czytań - Drukuj

Dzień Edukacji Narodowej
"Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty obchodzone od 46 lat dla upamiętnienia powołania Komisji Edukacji Narodowej w 1773 r. z inicjatywy króla Augusta Poniatowskiego". Takimi słowami rozpoczęła szkolne uroczystości Dnia Nauczyciela Pani Dyrektor Dorota Rubinkowska.
W dalszej części Pani Dyrektor wyraziła wdzięczność za trud, zaangażowanie, poświęcenie, zapał i energię w realizowaniu obowiązków i podejmowaniu dodatkowych zadań. "Nauczyciel ma wpływ na wieczność, nie jest bowiem w stanie określić, gdzie kończy się jego oddziaływanie".
DEN jest również okazją do nagradzania nauczycieli i pracowników szkoły. W tym roku w gronie nagrodzonych znaleźli się: ..
Dodane przez admin dnia 15-10-2018 15:13Czytaj więcej ˇ 201 Czytań - Drukuj

Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Ogłoszenia

Informacja o złożonych ofertach na
Dostarczanie artykułów żywnościowych do Internatu Zespołu Szkół w Raciążu


Kanały zewnętrzne
Nasze sukcesy

Współpraca
Design by A.K. with theme CeRNoBiL for ZS Raciaz Powered by PHP-Fusion 183663 Unikalnych wizyt