Deklaracja dostępności
Skrzynka na sygnały
Telefon bezpieczeństwa
Telefon zaufania
RODO
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
1 2 3 4 5 6

Jak już wcześniej informowaliśmy, nasza szkoła otrzymała od mFundacji 5000 zł na realizację projektu wspierającego dzieci i młodzież w nauce matematyki. Projektem realizowanym przez nas jest "Chińczyk matematyczny i coś na deser".
Chińczyk matematyczny, to wielkoformatowa dydaktyczna gra planszowa, która łączy elementy strategii, wiedzy matematycznej i zabawy w formie rywalizacji.
Zasady gry opierają się na tradycyjnych przepisach gry w Chińczyka. Przewidziany jest udział od 2 do 4 czteroosobowych drużyn uczniowskich wspomaganych przez kibiców. Rozgrywka będzie prowadzona na planszy o wymiarach 4 m x 4 m z użyciem pionów przesuwanych przez zawodników. Do każdego pola, na którym znajdzie się pion, zostanie przyporządkowane losowo zadanie matematyczne, które zespół musi rozwiązać w określonym czasie, aby mieć szansę kolejnego ruchu.
Działania w ramach projektu przewidują opracowanie zasad gry, przygotowanie rekwizytów, utworzenie bazy zadań matematycznych dla różnych grup wiekowych biorących udział w rozgrywce, przetestowanie gry, zorganizowanie zawodów z udziałem uczniów z różnych szkół.
Dodatkowym działaniem jest przygotowanie prezentacji na temat historycznego znaczenia Chin dla rozwoju matematyki oraz coś na deser, czyli przygotowanie potraw chińskich serwowanych w czasie prezentacji projektu.

Projekt wystartował w październiku, a pierwszym działaniem było utworzenie koła matematycznego pod przewodnictwem nauczycielek matematyki - p. Magdaleny Chudzyńskiej i p. Magdaleny Gwiazdowskiej. Uczestnikami koła zostali uczniowie klas pierwszych liceum - Monika Gutkowska, Natalia Karwowska, Aleksandra Kobuszewska, Martyna Mazuchowska, Damian Jaszczak, Paweł Krygier oraz klas drugich - Gabriela Kowalewska i Oliwia Milewska.
W ubiegłym tygodniu na platformie Teams, odbyło się spotkanie robocze z udziałem koordynatora projektu, p. Andrzeja Kowalskiego. W czasie spotkania omówiono harmonogram działań oraz przydzielono zadania. Pierwszym zadaniem, które zostanie zrealizowane w tym miesiącu jest opracowanie zasad rozgrywki i przygotowanie planszy do gry.
Dodane przez admin dnia 15-11-2020 22:18zsraciaz.pl
Kurs kucharz 2b rozpocznie się 2 listopada. Zajęcia będą prowadzone w trybie zdalnym. Kanałem komunikacji jest e-Dziennik Librus.
Zasady składania deklaracji przez maturzystów 2020/2021
Terminy kursów
i praktyk 2020/2021
Design by A.K. with theme CeRNoBiL for ZS Raciaz Powered by PHP-Fusion 376958 Unikalnych wizyt | AKTUALIZACJA: 21.11.2020 r.