ZS RaciążLogowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
011 022 033 044 055 066
slider by WOWSlider.com v8.7

Turniej siatkarski
... Nauczycieli i Przyjaciół ZS Raciąż. Drugie miejsce przypadło w udziale Reprezentacji Gminy Siemiątkowo. Trzecie miejsce na podium wywalczyli Uczniowie ZS Raciąż.
Wartym podkreślenia jest fakt, że dla reprezentacji uczniów był to pierwszy występ w tego typu zawodach i ich sportowa postawa oraz walka do ostatniego gwizdka zasługuje na wyrazy uznania.

W tym miejscu wyrażamy również podziękowanie dla Wójta Gminy Siemiątkowo, p. Piotra Kostrzewskiego, za udział w zawodach oraz współpracę, która w znaczny sposób przyczyniła się do możliwości zorganizowania zawodów w takiej formie.
Turniej siatkarski był jedną z czterech imprez zaplanowanych z okazji Powiatowych Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Mamy jednak nadzieję, że na stałe wpisze się w kalendarz imprez szkolnych.
Działaniem towarzyszącym turnieju było przygotowanie przez uczniów prezentacji na temat „Rozwój sportu po odzyskaniu niepodległości”. Prezentację będzie można obejrzeć na łamach Wirtualnej Gazetki Szkolnej.

W naszym kraju są pewne dyscypliny sportu, w których Polacy odnoszą sukcesy, ale ich popularność jest znacznie mniejsza niż np. piłki nożnej, która jest niewątpliwie dyscypliną najbardziej rozpoznawalną. Znaczące sukcesy polskich lekkoatletów, skoczków narciarskich oraz siatkarzy są niejako w cieniu dużo mniejszego sukcesu jakim był awans polskiej reprezentacji w piłce nożnej do mistrzostw świata. Co było dalej doskonale wiemy. W sumie jest to całkiem zrozumiałe, iż bardziej podkreśla się osiągnięcia ludzi mniej utalentowanych od tych, którzy talent posiadają. Większym sukcesem jest np. to, że człowiek o kulach wchodzi na Gubałówkę niż to, że człowiek w pełni sprawny wchodzi na Giewont.

Jestem zdania, aby popularyzować sport w szerszym zakresie niż tylko piłki kopanej, której poziom w skali kraju jest… niech każdy dopowie jaki. W minionych latach zbudowano wiele boisk i stadionów zapominając o tym, żeby wyposażyć je w bieżnie lekkoatletyczne. Przykładem może być chociażby Stadion Narodowy, na którym nie można rozegrać biegu na 400 m.

Wyrażam nadzieję, że polski sport będzie rozwijać się w dobrym kierunku, a sukcesy naszych sportowców, również piłkarzy, będą jeszcze większe. Mam również nadzieję, że młodzież w naszej szkole będzie rozwijała się sportowo coraz chętniej, a zwolnienia lekarskie z lekcji w-f będą rzadkością.

Andrzej Kowalski.
Dodane przez admin dnia 29-10-2018 12:12186 Czytań - Drukuj

KKZ

REKRUTACJA

Nabór po GIM

Nabór po SP
BEZPIECZEŃSTWO

Ogłoszenia

Terminy praktyk zawodowych 2019/2020

Terminy kursów organizowanych w ZS Raciąż 2019/2020


ŚWIADECTWA MATURALNE BĘDĄ
DO ODBIORU W DNIU
4 LIPCA 2019 r.


Terminy egzaminów zawodowych - czerwiec/lipiec 2019 - TECHNIKUM

Terminy egzaminów zawodowych - czerwiec/lipiec 2019 -
BS Ist.
Kanały zewnętrzne
Nasze sukcesy

Współpraca
Design by A.K. with theme CeRNoBiL for ZS Raciaz Powered by PHP-Fusion 219521 Unikalnych wizyt