ZS RaciążLogowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
011 022 033 044 055 066
slider by WOWSlider.com v8.7

Nasze szkoły dwukrotnie na warszawskim podium

„To ludzie ludziom zgotowali ten los”.


Ludzie, którzy zginęli podczas II wojny światowej byli tacy jak my. Mieli marzenia, plany, rodziny… Ale wraz z wybuchem pierwszych bomb zostało im odebrana wolność, za którą przyszło im srogo zapłacić. Nasz film ukazuje życie wszystkich ludzi podczas niezwykle trudnego czasu jakim była okupacja. Ukazana jest w nim walka, młodość, miłość i cierpienie. Zapewne wielu z nich umierało ze słowami modlitwy na ustach. Nasz film nie tylko przedstawi groby i mogiły na terenie Mazowsza, ale również okupacyjny terror, który wywarł piętno na ludzkiej psychice i nadal żyje w świadomości kolejnych pokoleń. Do dzisiejszego dnia nikt nie potrafi zrozumieć, jak mogło dojść do tak straszliwych wojennych wydarzeń; jedno jest pewne… „To ludzie ludziom zgotowali ten los”.

,,Ceną wolności jest śmierć’’


Jest wiele powszechnie znanych, wręcz słynnych opowieści związanych z czasami wojen, które dotknęły Polskę. Pisze się o nich pieśni, książki, tworzy filmy, sztuki i dzieła malarskie. Niemniej jednak są też takie historie, które cichutko trwają w świadomości tylko nielicznych ludzi, wśród miejscowych społeczności, w małych Ojczyznach. Czy brak rozgłosu ujmuje im na wartości? Myślę, że wręcz przeciwnie; dodaje jeszcze większej wyjątkowości. Idąc zgodnie z tą myślą, chciałabym przybliżyć szerszemu gronu odbiorców, historię związaną z moimi rodzinnymi stronami.
Pewna wieś na północnym Mazowszu nosi ślady po dramatycznych wydarzeniach z okresu powstania styczniowego. Tamtejsze okolice były świadkami krwawego starcia, okrucieństwa, a także wielkiego bohaterstwa. Warto na chwilę przenieść się myślami do Uniecka - miejsca, gdzie ceną wolności była śmierć.

Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dodane przez admin dnia 16-11-2017 10:34164 Czytań - Drukuj

KKZ
Ogłoszenia


Terminy kursów na rok szkolny 2018/2019

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe - nowość w kształceniu osób dorosłych

Terminy praktyk zawodowych 2018/2019

Terminy egzaminów zawodowych

Kanały zewnętrzne
Nasze sukcesy

Współpraca
Design by A.K. with theme CeRNoBiL for ZS Raciaz Powered by PHP-Fusion 164194 Unikalnych wizyt