ZS RaciążLogowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
011 022 033 044 055 066
slider by WOWSlider.com v8.7

Wcale nie jestem kujonem
"Wcale nie jestem kujonem", to konkurs wiedzy matematyczno-przyrodniczej skierowany do uczniów ostatnich klas gimnazjów i szkół podstawowych z terenu gminy Raciąż oraz gmin ościennych.
Konkurs powstał z inicjatywy nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych naszej szkoły. Konkurs pierwszy raz wystartował w roku szkolnym 2017/2018 a koordynatorem była
p. Monika Chłopik.
W tym roku zapraszamy do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu, nad którym pieczę sprawuje p. Monika Marciniak.
ZAPROSZENIE
ZADANIA Z UBIEGŁEGO ROKU
Dodane przez admin dnia 18-02-2019 12:470 Czytań - Drukuj

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej
Przed feriami 11 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w eliminacjach podstawowych XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.
W konkursie należało rozwiązać test składający się z 50 pytań testowych dotyczących różnorodnych zagadnień ekologicznych i uzyskać minimum 80% poprawnych odpowiedzi. Niestety żadnemu z uczestników nie udało się osiągnąć 40 pkt. z testu, ale wyniki i tak były satysfakcjonujące.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w olimpiadzie i życzymy sukcesów w kolejnej edycji.
Organizatorem szkolnego etapu i opiekunem uczniów była
p. Monika Marciniak.
Dodane przez admin dnia 13-02-2019 12:550 Czytań - Drukuj

Szkolny Quiz Wiedzy Ekologicznej
Z inicjatywy p. M. Marciniak i p. D. Ambrochowicz w naszej szkole przed feriami odbyła się III edycja Szkolnego Quizu Wiedzy Ekologicznej. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy na temat problemów ekologicznych. Motto quizu brzmiało: „ Ten szanuje przyrodę, kto ją zna”.
Na terenie całej szkoły (korytarze, pracownie) rozwieszono 30 pytań konkursowych o tematyce ekologicznej. Zadaniem uczestników było odnaleźć wszystkie zagadki oraz udzielić na nie poprawnych odpowiedzi. Nagrodą w konkursie była „N” z jednego, wybranego przez siebie przedmiotu.
W konkursie zwyciężyły ex aequo klasy I A oraz II B.
Zwycięzcom gratulujemy!!!!
Dodane przez admin dnia 13-02-2019 11:180 Czytań - Drukuj

Feryjne rozgrywki siatkarskie
W czasie mijających ferii zimowych w naszej szkole odbywały się zajęcia sportowe z siatkówki. W rozgrywkach wzięli udział uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Czterodniowe rozgrywki dały możliwość podciągnięcia umiejętności siatkarskich oraz z pewnością zintegrowały wszystkich chętnych do uprawiania tej ciekawej dyscypliny sportowej. Zamysł spędzenia wolnego czasu w formie aktywności ruchowej przyniósł oczekiwany efekt. Frekwencja była wysoka, co pozwoliło rozegrać emocjonujące zawody.
Zainteresowanie tą dyscypliną sportu w naszej szkole stale rośnie i jest to bardzo ciekawa alternatywa dla spędzania czasu przed komputerem lub telewizorem.
Opiekunami zajęć byli Krzysztof Poczmański i Andrzej Kowalski.
Dodane przez admin dnia 13-02-2019 07:580 Czytań - Drukuj

Podchody patriotyczne
14 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku odbył się finał piątej edycji Konkursu recytatorskiego „Podchody patriotyczne”. W kategorii szkół podstawowych i gimnazjów wystąpiło 20 uczestników. Szkoły ponadgimnazjalne reprezentowało 16 miłośniczek i miłośników poezji. Zespół Szkół w Raciążu godnie reprezentowała JOANNA KRUSZEWSKA z klasy 3 Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Joasia przedstawiła fragment poematu dygresyjnego Juliana Tuwima pt. „Kwiaty polskie”. Wykazała się doskonałym opanowaniem tekstu na pamięć i prawidłową interpretacją jego znaczeń. Wrodzone predyspozycje Joasi i przygotowanie pozwoliły stworzyć mały spektakl z ruchem i gestem scenicznym....
Dodane przez admin dnia 10-02-2019 18:10Czytaj więcej ˇ 11 Czytań - Drukuj

Drzewo Życzliwości
Na jednym z korytarzy naszej szkoły wyrosło drzewo z gatunku Misericordiam ligno (drzewo życzliwości). Ma ono być nie tyle pomnikiem przyrody, co raczej strażnikiem serdeczności i uśmiechu wśród naszej szkolnej społeczności. W wolnej chwili każdy może podejść do drzewa i zerwać dla siebie owoc - kartkę z dobrym słowem. Warunkiem jest danie w zamian swojej dawki życzliwości zapisanej na podobnej kartce. Może zamiast "lajkowania" na FB lub czytania nic nie wnoszących w twoje życie postów, podejdź do drzewa i podziel się z innymi kawałkiem swojej dobrej cząstki.
W wykonanie projektu zaangażowały się p. Iwona Dalkiewicz,
p. Anna Leszczyńska oraz uczniowie: Angelika Kowalska i Bartosz Kucharski.
Dodane przez admin dnia 23-01-2019 14:030 Czytań - Drukuj

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Konsumenta
W dniu 17 stycznia, uczniowie klas IA i IB w ramach przedmiotu „Podstawy przedsiębiorczości”, mieli przyjemność wysłuchać wykładu nt. praw konsumenta. Zajęcia poprowadziła pani Anna Magnuszewska – Rzecznik Praw Konsumenta ze Starostwa Powiatowego w Płońsku. Pani rzecznik przybliżyła młodzieży formy, procedurę składania i rozpatrywania reklamacji, różnice pomiędzy gwarancją, a niezgodnością towaru z umową, problemy wynikające z zawierania umów na odległość i poza lokalem. Dzięki wiedzy wyniesionej z tego spotkania młodzież będzie na pewno uważniej czytać umowy, które podpisują, a przede wszystkim będą wiedzieć do kogo się zwrócić o pomoc, w razie, gdy konsumencki interes i prawo zostaną naruszone. Organizatorem przedsięwzięcia była
p. Dyrektor Dorota Rubinkowska.
Dodane przez admin dnia 20-01-2019 18:320 Czytań - Drukuj

Egzaminy z kwalifikacji
W dniu 17 stycznia zakończyła się w naszej szkole zimowa sesja egzaminacyjna z kwalifikacji zawodowych. Uczniowie technikum zdawali egzaminy z ostatniej kwalifikacji. W tym roku byli to informatycy i ekonomiści.
Egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe przeprowadzane są w Polsce od 2004 r . Obecnie egzamin zawodowy występuje w dwóch wersjach: Egzamin z kwalifikacji zawodowych formuła 2012
i Egzamin z kwalifikacji zawodowych formuła 2017.
Od 1 września 2019 r. egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie zostanie zastąpiony egzaminem zawodowym.

Wyniki egzaminów będą znane 22 marca b.r.

Dodane przez admin dnia 18-01-2019 10:000 Czytań - Drukuj

WOŚP
Nasza szkoła wzięła aktywny udział w tegorocznej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Piątkowa zbiórka pieniędzy w szkole oraz udział w niedzielnym finale w Miejskim Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Raciążu, przyniósł efekt w postaci kwoty ponad 1000 zł, zebranej do puszki przez naszych wolontariuszy. Oprócz zbiórki przygotowaliśmy stoisko z lemoniadą i ciastkami oraz występ artystyczny na scenie MCKSiR.
Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania naszych uczniów, szczególnie członków samorządu uczniowskiego, jak również nauczycieli: Anny Wichowskiej-Szcześniewskiej, Magdaleny Bylińskiej, Magdaleny Chudzyńskiej, Agnieszki Pelkowskiej.
Fotorelacja na szkolnym FB.
Dodane przez admin dnia 14-01-2019 13:010 Czytań - Drukuj

Podziękowanie
Dodane przez admin dnia 07-01-2019 14:340 Czytań - Drukuj

Chwile radości dla dzieci z ZOL w Kraszewie
17.12.2018 r. przedstawiciele klasy 2 tż i 2 ti w składzie: Karolina Kacprzak, Wiktoria Olszewska, Mateusz Nierychlewski, Klaudia Ziółkowska oraz wychowawczyni Justyna Ratkowska, odwiedzili podopiecznych Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Kraszewie Czubakach.
Uczniowie spędzili z dziećmi przemiłe chwile i przekazali im produkty zebrane w ramach klasowej zbiórki tj. chusteczki nawilżające, pieluszki, obiadki, deserki, soczki, jogurty, biszkopty, chrupki... Cieszymy się, że chociaż w ten sposób mogliśmy tym wspaniałym dzieciom sprawić chwilę radości. Dziękujemy Wam bardzo!
W rozszerzonej treści znajdziecie kilka zdjęć z tego wydarzenia.
Dodane przez admin dnia 17-12-2018 20:33Czytaj więcej ˇ 105 Czytań - Drukuj

Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Ogłoszenia


FONOHOLIZM - nie lekceważ objawów

PLAN KURSU SPRZEDAWCA 3 STOPIEŃ
11-02 - 8-03-2019 r.Kanały zewnętrzne
Nasze sukcesy

Współpraca
Design by A.K. with theme CeRNoBiL for ZS Raciaz Powered by PHP-Fusion 195337 Unikalnych wizyt