ZS RaciążLogowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
011 022 033 044 055 066
slider by WOWSlider.com v8.7

Dzień Języków Obcych
W naszym ZS kultywujemy od wielu lat tradycję Dnia Języków Obcych. Mimo że ta prawda brzmi banalnie, powtórzmy ją. Znajomość języków obcych czyni człowieka wolnym, bogatszym duchowo, otwiera na innych ludzi, inne kultury, kształtuje świadomość różnorodności w świecie.
Młodzież naszej Szkoły posiadła tę świadomość i corocznie
z entuzjazmem włącza się w organizację uroczystości. W tym roku bogata oprawa graficzna dotyczyła wyższego stopnia wtajemniczenia językowego – przysłów, powiedzeń i porzekadeł
w języku angielskim, niemieckim oraz rosyjskim (pomysł autorstwa nauczycielki języka niemieckiego p. Justyny Ratkowskiej). Ściany Szkoły upiększyły ...
Dodane przez admin dnia 17-04-2019 13:42Czytaj więcej ˇ 32 Czytań - Drukuj

Degustacja tradycyjnych wędlin
3 kwietnia 2019 r. w Internacie naszej szkoły została zorganizowana degustacja wędlin firmy „Peklimar” , „Madej & Wróbel” specjalizującej się w produkcji tradycyjnych wędlin, które swoim świeżym i niepowtarzalnym smakiem sprawiają przyjemność ich jedzenia. Degustacja połączona z kolacją na której wychowankowie Internatu mogli skosztować m. in. takich wyrobów jak: szynka tradycyjna (pajda), kiełbasa podwawelska, śląska, kurczak z jajkiem, gęś ze śliwką, kurczak w galarecie, pasztet ciechanowski oraz kaszanka w różnych odsłonach sprawiły, iż kolacja ta była miłym spotkaniem. Degustacja nie zakończyła się na jednej kolacji, wychowankowie mogli kosztować specjały również na śniadanie. Organizatorem degustacji była p. K. Wachol.
Dodane przez admin dnia 09-04-2019 10:060 Czytań - Drukuj

Pielgrzymka maturzystów
5 kwietnia młodzież z diecezji płockiej modliła się na Jasnej Górze
o wstawiennictwo Matki Bożej na egzaminie dojrzałości.
Ich modlitwie przewodniczył bp Mirosław Milewski.
Z naszej szkoły udział w pielgrzymce wzięło 73 uczniów liceum
i technikum oraz 6 nauczycieli pod przewodnictwem ks. Wojciecha Nikodymczuka. W czasie pobytu młodzież miała okazję wysłuchać bardzo ciekawego świadectwa Anny Golędzinowskiej, byłej modelki występującej często w wielu programach włoskiej telewizji, która pod wpływem wizyty w Medjugorie diametralnie zmieniła swoje życie. Była to opowieść o niezwykłej, chwilami bardzo trudnej drodze odkrywania własnego miejsca na ziemi, zawierająca wymowne przesłanie dla młodych ludzi.
Dodane przez admin dnia 06-04-2019 09:470 Czytań - Drukuj

Das große Sprichwörter-Quiz
Dnia 1 kwietnia odbył się szkolny konkurs z języka niemieckiego - „Das große Sprichwörter-Quiz” poświęcony znajomości przysłów w języku niemieckim. W konkursie wzięli udział uczniowie klas pierwszych , drugich i trzecich liceum i technikum. Najlepszy wynik w konkursie zdobyła uczennica klasy 1a – Alicja Błaszczak. Drugie miejsce zajęła uczennica klasy 2b - Laura Kubińska, natomiast trzecie miejsce zajęli ex aequo uczennica klasy 1a – Aleksandra Kruszewska i uczeń klasy 2b – Sebastian Kopciński. Mamy nadzieją, że konkurs na stałe zagości w kalendarzu szkolnych wydarzeń. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w poznawaniu języka.
Organizatorem konkursu była p. Justyna Ratkowska.
Dodane przez admin dnia 06-04-2019 08:430 Czytań - Drukuj

Dzień autyzmu
2 kwietnia obchodziliśmy Dzień Autyzmu. Autyzm jest zjawiskiem bardzo złożonym i trudnym do zdefiniowania. Najczęściej, w przypadku osób z autyzmem, mamy do czynienia z zaburzeniem odbioru świata przez zmysły. Osoby te inaczej odbierają światło, obrazy i dźwięki, inaczej odczuwają dotyk, zapach, smak czy ból.
Mają także trudności z klasycznym - w naszym rozumieniu - budowaniem więzi i okazywaniem emocji w relacjach z innymi ludźmi. Świat osób z autyzmem jest inny od „naszego świata", a kłopoty z komunikacją sprawiają, że osoby z autyzmem borykają się z doświadczeniem psychicznego osamotnienia.
Chociaż nie znamy podstawowych przyczyn autyzmu wiadomo, że jest to biologicznie ...
Dodane przez admin dnia 03-04-2019 14:26Czytaj więcej ˇ 60 Czytań - Drukuj

World of Languages Expert
W lutym bieżącego roku szkolnego w naszej szkole grupa uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich liceum oraz technikum przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu z języka angielskiego World of Languages Expert organizowanego przez Wydawnictwo SYNAPSA. Z wielką radością i dumą informujemy, iż uczeń klasy 1A Szymon Sujkowki został laureatem tegoż konkursu, uzyskując bardzo wysoki wynik w skali kraju, tj.: 90% oraz zajmując 3 miejsce w rankingu ogólnopolskim. Szymonowi serdecznie gratulujemy!!! Pozostałych uczestników zachęcamy do udziału w kolejnych tego typu przedsięwzięciach.

Szkolnym organizatorem konkursu była p. Agnieszka Pelkowska
Dodane przez admin dnia 01-04-2019 11:540 Czytań - Drukuj

Wycieczka do Płocka
Dnia 21 marca odbyła się wycieczka klasy IV TE oraz IV TI do Płocka.
Uczniowie pod opieką pań: Agnieszki Pelkowskiej oraz Iwony Dalkiewicz wzięli udział w lekcji muzealnej w Muzeum Mazowieckim.
Zajęcia były bardzo ciekawe, gdyż dotyczyły trendów w sztuce i architekturze Dwudziestolecia Międzywojennego w Polsce. Dla tegorocznych maturzystów był to dobry sposób na powtórzenie części materiału przed egzaminami.
Następnie grupa udała się do płockiego ZOO na wiosenny spacer.
Pierwsze oznaki wiosny były widoczne na każdym kroku.
Pogoda dopisywała, tak więc wspólne obcowanie z przyrodą okazało się być dobrym pomysłem na spędzenie popołudnia.
Dodane przez admin dnia 31-03-2019 22:300 Czytań - Drukuj

Pierwszy milion masz w głowie
Uczniowie z klas 2 LO biorą udział w projekcie „Pierwszy milion masz w głowie”.
Ich zadaniem jest uczestniczenie w weekendowych wykładach z zakresu przedsiębiorczości. Wykłady mają miejsce w budynku Politechniki Warszawskiej. Miejscem zakwaterowania jest jeden z warszawskich hoteli.
Na koniec projektu, czyli 14 kwietnia, uczniowie przedstawią swój innowacyjny projekt przed inwestorami. Warto walczyć o wygraną, gdyż za pierwsze miejsce przewidziana jest możliwość wyjazdu do Doliny Krzemowej w Kalifornii oraz indeks na Politechnikę Warszawską.
Życzymy powodzenia!
Dodane przez admin dnia 29-03-2019 22:310 Czytań - Drukuj

Niech Wasze śpiewanie przekracza granice
22 marca 2019 roku, w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica
w Płońsku odbyła się szósta edycja tego Konkursu. Nasz Zespół Szkół reprezentowało troje uczestników: Izabela Antoszewska klasa IIa LO, Karol Betlewicz klasa Ia LO, Sebastian Kopciński klasa 2b LO. Sebastian zaśpiewał w języku niemieckim piosenkę pod tytułem „80 Millionen” z repertuaru popularnego wykonawcy – Maxa Giesingiera. Towarzyszyła mu Ewa Mansz z IIa. Była adresatką wyznań Sebastiana i partnerką w tańcu. Subtelny głos wykonawcy,
i pełna znaczeń interpretacja zachwyciły widownię. Sebastiana doceniło też jury, a Pani Dyrektor Szkoły – organizatora powiedziała przy wręczaniu wyróżnienia, że jego interpretacja na długo pozostanie w pamięci . Iza Antoszewska ...
Dodane przez admin dnia 26-03-2019 09:09Czytaj więcej ˇ 68 Czytań - Drukuj

Światowy Dzień Wody
Już po raz dwudziesty siódmy, 22 marca na całym świecie obchodzono Światowy Dzień Wody. Tegoroczne hasło towarzyszące obchodom „Nie pozostawiając nikogo w tyle”, kładzie nacisk na solidarność wobec problemów związanych z wodą. Ma nam uzmysłowić, że kryzys wodny nie jest zmartwieniem wybranych społeczności. W naszej szkole włączyliśmy się po raz kolejny do obchodów Światowego Dnia Wody. Uczniowie przygotowali wiele ciekawostek o wodzie i jej właściwościach, które przedstawili w formie plakatów i gazetek. Wiktoria Dądalska z kl. Ia odczytała okolicznościowy komunikat.
W organizację przedsięwzięcia zaangażowała się p. Daniela Ambrochowicz.
Dodane przez admin dnia 26-03-2019 08:530 Czytań - Drukuj

Światowy Dzień Konsumenta
15 marca obchodzony był Światowy Dzień Konsumenta, znany też jako Światowy Dzień Praw Konsumenta. To międzynarodowe święto, upamiętnia przemówienie prezydenta Johna Kennedy’ego, wygłoszone w 1962 roku w Kongresie Stanów Zjednoczonych, które dotyczyło projektu ustawy o ochronie praw konsumenta. Dzień Konsumenta był dobrą okazją do upowszechniania wiedzy i uświadomienia młodym ludziom, że konsumentem jest każdy z nas i wszyscy mamy prawo do informacji o produktach, do wyboru i bezpieczeństwa towarów. Na szkolnym korytarzu pojawiły się plakaty, na których umieszczono przydatne informacje, wykonane przez uczniów kl. Ib. Zuzanna Jackowska z kl. Ib odczytała okolicznościowy komunikat. Sprawdzianem ze znajomości ...
Dodane przez admin dnia 25-03-2019 12:33Czytaj więcej ˇ 37 Czytań - Drukuj

Strona 1 z 6 1 2 3 4 > >>
Oferta 2019/2020

SZKOŁY

HARMONOGRAM

DZIEŃ OTWARTY
OgłoszeniaKanały zewnętrzne
Nasze sukcesy

Współpraca
Design by A.K. with theme CeRNoBiL for ZS Raciaz Powered by PHP-Fusion 207611 Unikalnych wizyt