ZS RaciążLogowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
011 022 033 044 055 066
slider by WOWSlider.com v8.7

KKZ
Dodane przez admin dnia 17-07-2018 12:540 Czytań - Drukuj

Wyniki matur 2018
Dziś maturzyści w całym kraju poznali wyniki z matury 2018. Dobry wynik to przepustka na dobre studia. Gorszy wynik lub nie dość dobry zawsze można poprawić w przyszłym roku. Ci, którzy nie zdali mają szansę już w sierpniu na poprawienie matury.
Do matury poprawkowej będą mogli przystąpić absolwenci, którzy w maju przystąpili do wszystkich przedmiotów ‎obowiązkowych oraz do co najmniej jednego egzaminu z przedmiotu dodatkowego i nie zdali tylko z jednego przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej lub w części ustnej.
Deklaracje na poprawki należy składać do 10 lipca w sekretariacie szkoły. Egzamin odbędzie się 21 sierpnia o godz. 9.00.
A jak zdali maturę nasi absolwenci? Otóż....
Dodane przez admin dnia 03-07-2018 10:42Czytaj więcej ˇ 86 Czytań - Drukuj

Za trud, za serce, za uśmiech...
Rok szkolny 2017/2018 dobiegł końca. W naszej szkole był to czas wytężonej pracy, wielu doświadczeń i sukcesów.
16 uczniów otrzymało promocję z wyróżnieniem, 5 uczniów osiągnęło 100% frekwencję na zajęciach szkolnych, dwie najlepsze uczennice, Karolina Kowalewska i Weronika Wójtewicz, zostały zgłoszone do programu stypendialnego Prezesa Rady Ministrów.
Koniec roku szkolnego, to również koniec pewnego etapu związanego z zarządzaniem naszą placówką.
Na emeryturę odchodzi obecna dyrektor p. Alicja Mazurowska. Nowym dyrektorem szkoły od 1 lipca zostaje p. Dorota Rubinkowska.
Na dzisiejszej uroczystości nie zabrakło więc wielu ciepłych słów podziękowań i życzeń ze strony przedstawicieli Zarządu Powiatu Płońskiego, Rady Rodziców, nauczycieli i uczniów.
Pani Alicja Mazurowska funkcję kierowniczą pełniła najpierw w Zespole Szkół Zawodowych przy ulicy Kilińskiego 12, a od roku szkolnego 2006/2007 w obecnie użytkowanym obiekcie. Jako dyrektor i nauczyciel często podkreślała, że .....
Dodane przez admin dnia 22-06-2018 12:51Czytaj więcej ˇ 156 Czytań - Drukuj

Kwalifikacje zawodowe
W dniu 19 czerwca uczniowie technikum oraz szkoły zasadniczej rozpoczęli egzaminy z kwalifikacji zawodowych.
Na wstępie odbył się egzamin pisemny z kwalifikacji T.06, E.12, E.13, A.18, A.35 i M.20., do którego przystąpili kucharze, ślusarze, sprzedawcy, informatycy i ekonomiści. Uczniowie w czasie 60 min. musieli wskazać poprawne odpowiedzi w teście sprawdzającym wiedzę teoretyczną.
W pierwszym tygodniu wakacji odbędą się egzaminy praktyczne.
Wyniki egzaminów będą znane dopiero 31 sierpnia b.r.
Życzymy powodzenia!!!
Dodane przez admin dnia 20-06-2018 22:420 Czytań - Drukuj

Śladami Wokulskiego
Dnia 7 czerwca, pod opieką pani Anny Wichowskiej – Szcześniewskiej oraz pani Edyty Obrębskiej, odbyła się wycieczka do Warszawy. Uczniowie klas 1a i 1b oraz 2a i 2b LO, odbyli spacer sladami literackiego bohatera, Stanisława Wokulskiego. Uczniowie zwiedzili m.in. Podwale – tu Prus umieścił sklep starego Mincla, w którym młody Rzecki uczył się fachu kupieckiego. Spacer okazał się wspaniałą okazją do powtórzenia treści lektury. O godzinie 19:30 udaliśmy się do teatru. „ Och – Teatr” założony został przez Fundację Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury. My mieliśmy przyjemność obejrzeć przezabawny spektakl pt.: „ DOBRY WOJAK SZWEJK IDZIE NA WOJNĘ” , ze Zbigniewem Zamachowskim w roli głównej.
Po wspaniałej, kulturalnej uczcie, bezpiecznie wróciliśmy do domów.
W rozszerzonej treści newsa kilka zdjęć z wycieczki.
Dodane przez admin dnia 20-06-2018 08:53Czytaj więcej ˇ 52 Czytań - Drukuj

Światowy Dzień Ochrony Środowiska
5 czerwca obchodziliśmy Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Wszyscy jesteśmy świadomi faktu, że bez przyrody nasze życie byłoby niemożliwe, czerpiemy z niej: tlen, wodę, pożywienie, energię, surowce i materiały do produkcji wielu potrzebnych nam przedmiotów i urządzeń. A wypoczynek? Czy można wyobrazić sobie spacery, wycieczki czy też plażowanie i pływanie w otoczeniu innym niż zielone lasy i łąki, czyste plaże, jeziora i morza?
Celem Światowego Dnia Ochrony Środowiska jest pokazanie znaczenia przyrody i odpowiedzialności człowieka za jej stan. Charakter działań i inicjatyw podejmowanych w tym dniu bywa różny, ale wszystkim w sumie chodzi o to samo: o budowanie partnerstwa nie tylko wśród ludzi, ale także – a może nawet przede wszystkim – między żyjącymi na naszej planecie gatunkami. Udział w inicjatywie...
Dodane przez admin dnia 11-06-2018 08:20Czytaj więcej ˇ 31 Czytań - Drukuj

Wyśpiewaj swój talent
Izabela Antoszewska i Sebastian Kopciński wzięli dziś udział w Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej "Wyśpiewaj swój talent". Konkurs odbył się w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku.
Iza wykonała piosenkę angielską "The Big Bang" zespołu Rock Mafia i zdobyła nagrodę publiczności. Sebastian zaśpiewał po niemiecku piosenkę wokalistki Namika "Wo immer das Licht brennt".
Wspaniałe występy, wysoki poziom wokalistów - tak można podsumować tegoroczny konkurs.
Uczestnikom serdecznie gratulujemy i pozdrawiamy.
W rozszerzonej treści wiadomości zamieszczamy kilka zdjęć z imprezy...
Dodane przez admin dnia 07-06-2018 21:33Czytaj więcej ˇ 53 Czytań - Drukuj

Dzień Dziecka
Słoneczna pogoda sprzyjała tegorocznym obchodom Dnia Dziecka organizowanym przez Szkołę Podstawową w Raciążu. W plenerowej imprezie wzięła udział również grupa uczniów z naszego liceum. We współpracy z SP zorganizowaliśmy stoisko naukowe pod hasłem "Plenerowe pokazy naukowe dla najmłodszych".
W czasie pokazów dzieci mogły m.in. dowiedzieć się jak przy pomocy pompki do roweru wypompować wodę ze słoika, jak ze smartfona zrobić mikroskop oraz w jaki sposób wykonać model prostego silnika elektrycznego.
Naukowe pokazy plenerowe są w ostatnim czasie coraz bardziej popularne w naszym kraju. Przykładem może być Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, który odbędzie się już w najbliższą sobotę na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Dodane przez admin dnia 05-06-2018 09:420 Czytań - Drukuj

Zakończenie wystawy Bez kobiet nie byłoby Polski
W dniu 24 maja oficjalnie zakończyła się wystawa "Bez kobiet nie byłoby Polski". Przez ostatni miesiąc wystawa gościła w Bibliotece Publicznej w Raciążu. W czwartkowe popołudnie uczennice naszej szkoły ponownie wcieliły się w rolę kobiet, które odegrały ważną rolę w drodze do niepodległości. Występ obejrzała zaproszona publiczność - uczniowie oraz członkowie lokalnych klubów seniora. Jednym z zaproszonych gości był p. Jerzy Jaworski, który w drugiej części spotkania podzielił się wspomnieniami z okresu II wojny światowej.
Po wakacjach kolejna impreza - powiatowy turniej siatkarski.
Dodane przez admin dnia 30-05-2018 15:040 Czytań - Drukuj

Plener malarski
Z inicjatywy MCKSiR w ubiegłym tygodniu odbył się pięciodniowy plener malarski. Wzięło w nim udział jedenastu artystów z północnego Mazowsza, w tym uczennica naszego liceum Agnieszka Wielgolaska.
- Malarstwem zainteresowałam się już w gimnazjum - mówi o swej pasji Agnieszka. - Jestem bardzo zadowolona, ponieważ była to moja pierwsza praca z użyciem farb olejnych. Nie spodziewałam się, że efekt końcowy będzie tak dobry.
Wysoką wartość namalowanego obrazu potwierdziła również pani Katarzyna Rolka, komisarz pleneru.
Zapraszamy do obejrzenia pracy Agnieszki: ZOBACZ
Zapraszamy również do obejrzenia relacji wideo na TV MAZOVIA.PL
Agnieszce serdecznie gratulujemy!!!

Dodane przez admin dnia 28-05-2018 17:08Czytaj więcej ˇ 63 Czytań - Drukuj

Fonoholizm
W czwartek, 24 maja 2018 roku, uczniowie klasy IA, IB oraz I Tż/Ti, wzięli udział w szkoleniu związanym z obchodzonym w naszej szkole „Dniem bez telefonu”.
Na spotkaniu podejmowane były tematy związane z e-uzależnieniami, a w szczególności uzależnienie od telefonu. Wykład, uzupełniony prezentacją multimedialną, wygłosił psycholog pan Hubert Kalkowski. Ponadto, młodzież uczestniczyła w warsztatach.
Na szkolnych stolikach, przy których zazwyczaj gromadzi się młodzież w trakcie przerw oraz okienek, pojawiły się różnego rodzaju gry planszowe zachęcające do nieco innej formy spędzenia czasu wolnego.
Celem całego przedsięwzięcia było uświadomienie użytkownikom telefonów ...

Dodane przez admin dnia 25-05-2018 08:27Czytaj więcej ˇ 71 Czytań - Drukuj

Strona 1 z 7 1 2 3 4 > >>
KKZ
Ogłoszenia


Terminy kursów na rok szkolny 2018/2019

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe - nowość w kształceniu osób dorosłych

Terminy praktyk zawodowych 2018/2019

Terminy egzaminów zawodowych

Kanały zewnętrzne
Nasze sukcesy

Współpraca
Design by A.K. with theme CeRNoBiL for ZS Raciaz Powered by PHP-Fusion 158647 Unikalnych wizyt